GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2008 / 2009

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par dla wychowanków klas pierwszych


Liczba dnia: czterdzieści i cztery ...
 

... czyli 22 pary...
 

... wystartowały w turnieju
(klub internacki "pękał w szwach")
Sekcja kultury MRI i sekcja młodzieżowa Klubu Szaradzistów "Labirynt" działająca w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu zainaugurowały po raz kolejny działalność szaradziarską w nowym roku szkolnym, organizując doroczny "Krzyżówkowy Turniej Par" dla wychowanków klas pierwszych.
We wtorkowe popołudnie 21 października 2008 r., w internackim klubie 22 zespoły 2-osobowe miały do pokonania zestaw 10 zadań przygotowanych przez opiekuna sekcji Grzegorza Gurzyńskiego, który również prowadził imprezę, mając wsparcie w niezawodnych pomocnikach: Adzie Welenc i Marcie Baryza oraz Arku Kurasie (nagłośnienie).


dr Jerzy Marchewka czuwał
nad sprawną praca jury


Czyżby niektóre krzyżówki wywoływały
ból głowy?

Co to jest iwa? Poproszę koło ratunkowe:
telefon do przyjaciela ...

Tabela wyników pod kontrolą
 

Młodzi adepci szaradziarstwa zmagali się z zadaniami diagramowymi, rozwiązując w określonym czasie (1-5 min.) m.in. logogryf, syntezę krzyżówki, szyfrogram, krzyżówki: panoramiczną, magiczną, alfabetkę, a-z oraz na koniec szaradkę anagramową. Jury w składzie: Tadeusz Roszak (Klub Szaradzistów "Labirynt"), Emilia Bober (wychowawczyni gr.V), Mariusz Pipczyński (zwycięzca V edycji Ligi Młodych Szaradzistów) i Marta Wiercińka (przew. Sekcji Kultury MRI), przewodniczył Jerzy Marchewka (prezes KS "Labirynt").


Ścieśniaj, bo nie zmieścisz!

Ogłoszenie wyników

Victoria! Ewelina i Jacquelina - I miejsce

Punktowany był każdy wyraz prawidłowo wpisany do krzyżówki (1 pkt) oraz dodatkowo rozwiązanie zadania w całości (5 pkt). W sumie do zdobycia było 125 pkt. Rywalizacja do końca była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył zespół Ewelina Sobocińska i Jacquelina Wrzesińska zdobywając 110 pkt, pokonując 4 punktami Krzysztofa Drożyńskiego i Mikołaja Tomaszewskiego. Trzecie miejsce zajęły Julia Angowska i Patrycja Celmer (94 pkt). Zespoły, które zajęły miejsca od czwartego do ostatniego uzyskały odpowiednio od 86 do 42 pkt, co świadczy o wysokim poziomie tegorocznych zmagań najmłodszych wychowanków internatu.


Mikołaj i Krzysiek - II miejsce

Julia i Patrycja - III miejsce

Na zakończenie - na pamiątkę

Najwięcej problemów rozwiązującym sprawiła krzyżówka tematyczna pn. "Grzybobranie", gdzie należało wykazać się znajomością grzybów m.in. takich jak: babka, kozak, zielonka, sitarz. Natomiast z szaradką anagramową, autorstwa opiekuna sekcji, wszyszcy uczestnicy poradzili sobie przed wyznaczonym czasem!
Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Kierownika Internatu, PZU "Życie" i Spółdzielnię "Rozrywka" w Warszawie.
Zaangażowanie wychowanków i jak zawsze miła atmosfera tej kształcącej zabawy, bez wątpienia przyczynią się do kontynuowania przez młodzież przygody z szaradziarstwem. Kolejna okazja już niebawem - jeszcze w październiku rusza VI edycja Ligi Młodych Szaradzistów.
Tekst: GG
Zdjęcia: Arkadiusz Kuras, Mariusz Pipczyński
Opracowanie WWW: MVS