GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2007 / 2008

  


Wstecz      Dalej

XIV Wielki Turniej "Rozrywki"


W oczekiwaniu na pierwszą krzyżówkę
 

Kto śpiewa... nie, nie to tylko tytuł
krzyżówki

Kręcenie zegara, czas start ... 1 minuta
 

Czy można zadzwonić do przyjaciela

Wielki Turniej "ROZRYWKI" zapoczątkowany i przez wiele lat prowadzony przez dr Jerzego Marchewkę (byłego wychowawcę, Prezesa KS "Labirynt"), jest doroczną kulminacją działalności sekcji młodzieżowej Klubu Szaradzistów "Labirynt" (pod opieką wychowawcy Grzegorza Gurzyńskiego) w Internacie ZSMEiE. 16 kwietnia w środę odbyła się XIV już jego edycja.
Turniej szaradziarski pod patronatem Spółdzielni "ROZRYWKA" - wydawcy m.in. ogólnopolskiego dwutygodnika szaradziarskiego pod tym samym tytułem, zgromadził na starcie jedenaście 3-osobowych zespołów złożonych z wychowanków internatu oraz zespół reprezentujący Gimnazjum nr 1 w Brodnicy.

Jakub, Łukasz i Wojtek
- za rok będzie lepiej

Sami sobie sterem, żeglarzem i ...jury
 

Synteza, synteza, synteza ...
acha, to taka krzyżówka

Wśród startujących zawodników byli uczestnicy i zwycięzcy tegorocznej Ligi Młodych Szaradzistów a także 2/3 zwycięskiego zespołu z ubiegłego roku.
Dzięki uprzejmości i wieloletniej współpracy Redakcji na czele z red. naczelnym Panem Romanem Nowoszewskim, jesteśmy zaszczyceni gościć na naszym Turnieju przedstawicieli "ROZRYWKI" - w tym roku był to red. Marcin Zieliński.


Tuż za podium ... Marta, Mariusz i Mateusz

 

JURY - Sławomir Prusiecki, Marcin
Zieliński, Marcin Kołodziejski, Jerzy
Marchewka, Anna Prusiecka

Jury osaczone przez Marcina

 
Na początek należało indywidualnie rozwiązać krzyżówkę "Chory u lekarza" autorstwa gościa z Warszawy. Najszybciej z zadaniem poradził sobie i prawidłowo podał hasło Rafał Klugiewicz, otrzymując nagrodę rzeczową.
Po tej szaradziarskiej "rozgrzewce" drużyny przystąpiły do rywalizacji. Każde z 14 zadań przygotowanych przez opiekuna sekcji (zadania z archiwalnych numerów "ROZRYWKI" oraz autorstwa członków KS "Labirynt" - panów: Wojciecha Pietruszewskiego, Sławomira Prusieckiego i Grzegorza Gurzyńskiego), należało rozwiązać w określonym czasie (za 5 pkt), w czasie dodanym o 1 minutę (za 3 pkt) lub w czasie dodanym o 2 minuty (za 1 pkt).

5 pkt, 3 pkt, 1 pkt
Redaktor Zieliński dodaje


Nagrody, nagrody, nagrody

 

Ogłoszenie wyników

 

Najszybszy w konkursie indywidualnym
Rafał z nagrodą, zawartość teczki
pozostała tajemnicą
Były to m.in.: synteza, logogryf, krzyżówka-szyfr, krzyżówka widełkowa, datalog, pantropa, wirówka a także krzyżówki tematyczne: "Na klawiaturze", "Powtórka z historii", "Krzyżówka świąteczna", "Kto śpiewa?".
Rywalizacja do końca była zacięta. Po posumowaniu wyników ostatniej rundy okazało się, że zwycięstwo odniósł zespół w składzie: Joanna Dziarkowska, Agata Sekuła (zwyciężczyni z roku ubiegłego) i Szymon Topolewski (50 pkt), drugie miejsce zajęli tegoroczni maturzyści: Rafał Klugiewicz, Dawid Rumiński i Marcin Wilmowicz (47 pkt), a trzecie - startujące po raz pierwszy w turnieju: Patrycja Chmielewska, Kamila Makowska i Sandra Lewandowska (43 pkt).


Tylko nie książka... - Marcin,
Rafał i Dawid - II miejsce

Prawa ręka i lewa ręka ...
pomagali Norbert i Łukasz

No to pogramy w szachy
 

Patrycja, Kamila i Sandra...
może komplet kawowy - III miejsce


Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy oraz nagrody, wszyscy startujący upominki ufundowane przez Pana Kierownika Internatu, Wydawnictwo Pana Jerzego Marchewki oraz anonimowych sponsorów. "ROZRYWKA" także, jak zwykle, niezwykle hojnie obdarowała nagrodami zwycięzców i uczestników Turnieju.

Do zobaczenia za rok, intelektualna rozrywka z "ROZRYWKĄ" niech trwa dzięki "ROZRYWCE" i ... "ROZRYWKO" dzięki!

VII miejsce dla gości z Brodnicy Igora
Wałdowskiego, Patryka Choszczewskiego
i Krzysztofa Bartkowskiego

Zwycięzcom chwała i ... nagrody
Agata, Joasia i Szymon
 

Do zobaczenia za rok

 

Wyniki
MiejsceImię i nazwiskoPunkty
I miejsceDziarkowska Joanna, Sekuła Agata, Topolewski Szymon50
II miejsceKlugiewicz Rafał, Rumiński Dawid, Wilmowicz Marcin47
III miejsceChmielewska Patrycja, Lewandowska Sandra, Makowska Kamila43
IV miejsceKrajewska Marta, Pipczyński Mariusz, Topolewski Mateusz42
V miejsceBaryza Michał, Grabowska Joanna, Kułakowska Basia30
VI miejsceKosmal Łukasz, Szmyt Jonatan, Ulikowski Karol22
VII miejsceBartkowski Krzysztof, Choszczewski Patryk, Wałdowski Igor (Brodnica)21
VIII miejsceCzarnecki Michał, Marchlewski Marcin, Ogrodowski Paweł20
IX miejsceRampalska Paulina, Stałowski Mateusz, Wiercińska Marta16
X miejsceCiechomski Ariel, Kocik Mateusz, Różański Mariusz11
XI miejsceAdamczyk Jakub, Górnicki Łukasz, Majewski Wojciech8

     Tutaj dostępny jest plik w formacie PDF zawierający krzyżówkę "Kto śpiewa?"
Zdjęcia: mgr Mirosław Kwiatkowski, Arkadiusz Kuras
Tekst: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS