GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2007 / 2008

  


Wstecz      Dalej

Liga Młodych Szaradzistów po raz piąty

Zakończyła się V edycja Ligi Młodych Szaradzistów, turnieju organizowanego przez Sekcje Kultury MRI we współpracy z Klubem Szaradzistów "Labirynt" (sekcję młodzieżową pod opieką wychowawcy Grzegorza Gurzyńskiego), tradycyjnie już w I semestrze roku szkolnego.


Marcin Wilmowicz
tegoroczny maturzysta,
weteran szaradziarstwa internackiego
- zdobywca II miejsca

Mariusz Pipczyński
- Mistrz Ligi V edycji

 

Michał Baryza
nowicjusz wśród internackich
szaradzistów a jednak
...zdobywca III miejsca

Od października 2007 r. do stycznia 2008 r. odbyło się 10 trzy, czterozadaniowych rund, w których łącznie wzięła udział rekordowa liczba 69 wychowanek i wychowanków internatu. Co tydzień uczestnicy turnieju rozwiązywali zadania przygotowane przez opiekuna sekcji. Różnorodność i złożoność form szaradziarskich (od kalamburów, homonimów, palindromów, anagramów po różnorakie zadania diagramowe - także znanych autorów publikowanych w "Rozrywce" - ogólnopolskim dwutygodniku szaradziarskim) sprawiła, że każdy uczestnik mógł zdobywać punkty, a najlepsi musieli włożyć dużo pracy, by zwyciężyć.
Do ostatniej rundy trwała zacięta rywalizacja. Drugie miejsce zajął tegoroczny maturzysta Marcin Wilmowicz, trzeci był Michał Baryza, a tytuł Mistrza Ligi wywalczył Mariusz Pipczyński.
18 lutego br. na uroczystym spotkaniu organizatorów z uczestnikami turnieju podsumowano wyniki i nagrodzono zwycięzców.
Zdjęcia: Arkadiusz Kuras
Tekst: mgr Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS