GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2007 / 2008

  


Wstecz      Dalej

Walentynki w Internacie
Zgodnie z kilkuletnią już tradycją młodzież z naszego internatu wniosła swój wkład w obchody Dnia Zakochanych. W dniu 12 lutego odbyła się impreza o charakterze kulturalnym i popularno-naukowym: "Walentynki poetycko-szaradziarskie". Zainaugurowała ją informacja o źródłach, historii i tradycjach tego święta, pt.: "Walentynki-religijne korzenie-świecka obrzędowość", którą przedstawił Karol Ulikowski.
Impreza odbyła się w scenerii kawiarnianej. Przy każdym stoliku siedziały dwie pary, które przy kawie, herbacie i słodyczach słuchały okolicznościowej poezji prezentowanej przez Joannę Dziarkowską i Mateusza Topolewskiego. Każdy wiersz dedykowany był przez organizatorów, czyli Sekcję Kulturalną i Naukową Młodzieżowej Rady Internatu, jednej parze.Wiersze przeplatane były utworami muzycznymi i nastrojowymi piosenkami prezentowanymi z kaset przez Artura Pacholskiego.
Na stołach nie zabrakło świec oraz gałązek jemioły, co dodatkowo wytworzyło odpowiedni, nastrojowy klimat.
Kulturalno-emocjonalne uniesienia były udziałem uczestników wieczoru walentynkowego naprzemiennie z intelektualnymi potyczkami par rozwiązujących różne formy szaradziarskie o tematyce związanej z dniem 14-lutego. Na dobry początek należało rozwiązać indywidualnie krzyżówkę, w której zaszyfrowany był tytuł piosenki Andrzeja Dąbrowskiego "Do zakochania jeden krok". Dodatkowo należało podać nazwisko wykonawcy. Wiedzą i refleksem wykazały się Ada Welenc i Ola Zużewicz, otrzymując za poprawne odpowiedzi nagrody rzeczowe.Spośród 19 par biorących udział w imprezie najlepiej z zadaniami szaradziarskimi (dwie rundy czterozadaniowe) poradziła sobie para: Joanna Dziarkowska i Mateusz Topolewski. Drugie miejsce zajęła para: Agata Wysocka i Seweryn Roszkowski. Trzecie miejsce uzyskały natomiast ex aequo dwie pary: Paulina Sobocińska i Bartosz Zapalski oraz Ada Welenc i Radosław Małkiewicz. Uhonorowani zostali oni nagrodami rzeczowymi.
Wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali walentynkowe serduszka. Dodatkowo została ona uświetniona występem wokalnym naszej byłej wychowanki - Oli Zużewicz.
Autorami scenariusza i reżyserami imprezy byli: w części szaradziarskiej: mgr Grzegorz Gurzyński, a w części poetycko-muzycznej: mgr Jerzy Konopiński.
Zdjęcia: mgr Mirosław Kwiatkowski
Tekst: mgr Jerzy Konopiński
Opracowanie WWW: MVS