GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2007 / 2008

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par

Sekcja kultury MRI i sekcja młodzieżowa Klubu Szaradzistów "Labirynt" działająca w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu zainaugurowały działalność szaradziarską w nowym roku szkolnym, organizując doroczny "Krzyżówkowy Turniej Par" dla wychowanków klas pierwszych.


Jury przewodniczył prezes Klubu
Szaradzistów LABIRYNT
 

Marta Mroczkowska i Sandra
Lewandowska wybierają nagrody
za zdobycie III miejsca

Na rozwiązanie krzyżówki magicznej
3 minuty - czas START
 

W czwartkowe popołudnie 18 października 2007 r., w internackim klubie 19 zespołów 2-osobowych miało do pokonania zestaw 10 zadań przygotowanych przez opiekuna sekcji Grzegorza Gurzyńskiego. Młodzi adepci szaradziarstwa zmagali się z zadaniami diagramowymi, rozwiązując w określonym czasie m.in. logogryf, syntezę krzyżówki, szyfrogram, krzyżówki: panoramiczną, magiczną, alfabetkę, a-z oraz na koniec szaradkę anagramową.


Zdjęcie rodzinne uczestników
i organizatorów turnieju
 

Zdobywcy II miejsce - Agata Wysocka
i Seweryn Roszkowski odbierają
gratulacje

Zwycięzcy: Kamila Makowska
i Konrad Kowalski
 

Jury w składzie: Karolina Zielińska (wychowawczyni gr.V), Krzysztof Ulatowski (zwycięzca ostatniej edycji Ligi Młodych Szaradzistów) przewodniczył Jerzy Marchewka (prezes KS "Labirynt"). Do zdobycia było 119 pkt. Rywalizacja do końca była bardzo zacięta. Ostatecznie zwyciężył zespół Kamila Makowska i Konrad Kowalski zdobywając 111 pkt, pokonując 1 punktem (!) Agatę Wysocką i Seweryna Roszkowskiego. Trzecie miejsce zajęły Marta Mroczkowska i Sandra Lewandowska (96 pkt). Zwycięskie zespoły otrzymały nagrody ufundowane przez Kierownika Internatu, Wydawnictwo Jerzego Marchewki i PZU "Życie".
Zaangażowanie wychowanków, miła atmosfera tej kształcącej zabawy, bez wątpienia przyczynią się do kontynuowania przez młodzież przygody z szaradziarstwem. Kolejna okazja już niebawem - jeszcze w październiku rusza V edycja Ligi Młodych Szaradzistów.
Zdjęcia i tekst: Grzegorz GurzyńskiG
Opracowanie WWW: MVS