GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2007 / 2008

  


Wstecz      Dalej

Ekologiczny biwak integracyjny klas pierwszych - Ostrowite 2007

Na początku każdego roku szkolnego pierwszoklasiści mieszkający w internacie wyjeżdżają w Bory Tucholskie na trzydniową wycieczkę. Głównym celem wyjazdu jest poznanie się wzajemne młodzieży i otrzęsiny pierwszoklasistów. Dlatego w wycieczce uczestniczyli przedstawiciele Młodzieżowej Rady Internatu.
W Tucholi zwiedzaliśmy Muzeum Borów Tucholskich. Można tu zobaczyć niektóre egzemplarze fauny, stroje ludowe i przedmioty codziennego użytku, którymi mieszkańcy ziemi tucholskiej posługiwali się na początku XX wieku.
W Gołąbku zaplanowaliśmy spacer ścieżką przyrodniczą "Jelenia Wyspa". Można tu obserwować zbiorowiska roślinne występujące w Borach Tucholskich. Ścieżka prezentuje zagadnienia z zakresu ochrony przyrody i gospodarki leśnej. W Gołąbku zjedliśmy gorącą grochówkę.
W Fojutowie oglądaliśmy akwedukt z połowy XIX wieku. Wielki Kanał Brdy przepływa tu nad Czerską Strugą.
Po południu dotarliśmy do Ostrowitego. Część młodzieży zamieszkała w ośrodku wypoczynkowym szkoły, część zamieszkała w pobliskim gospodarstwie agroturystycznym "U Tomka".
Pobyt w ośrodku urozmaicały spotkania przy ognisku, otrzęsiny, turniej piłki nożnej chłopców i siatkówki dziewcząt. Odbył się też turniej tenisa stołowego.
Zwiedziliśmy rezerwat przyrody i obiekt archeologiczny z I w. n.e. "Kręgi Kamienne" w Odrach.
W drodze powrotnej do Torunia, zatrzymaliśmy się w Woziwodzie by zwiedzić Ośrodek Edukacji Przyrodniczo-Leśnej. Można tu obejrzeć wystawę fauny Borów Tucholskich i dowiedzieć się o gospodarce leśnej. Rośnie tu kilkusetletni dąb "Zbyszko".
Zdjęcia: mgr Wojciech Struczyński
Tekst: mgr Zbigniew Ciarkowski
Opracowanie WWW: MVS