GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2006 / 2007

  


Wstecz      Dalej

Walentynki - Szarady i poezja


Dobre słowo na rozpoczęcie z jury w tle
 

Każda para wylosowała serduszko
z numerem

Danka i Piotr recytują wiersze
 

W kawiarnianym nastroju

Osiemnaście sympatyzujących ze sobą par wychowanek i wychowanków internatu ZSMEiE spotkało się w przeddzień walentynkowego święta, aby wziąć udział w zabawie szaradziarskiej i wysłuchać dedykowanej sobie poezji miłosnej.
Tego wieczoru klub internatu zamienił się w udekorowaną motywami walentynkowymi kawiarnię. Przy kawie, herbacie, ciastkach i mandarynkach, w świetle świec i z romantyczną muzyką w tle czas młodzież zajęła się rozwiązywaniem miłosnych łamigłówek.

Romantyczna sentencja na każdy
dzień dla zwycięzców

Karolina i Krzysztof - szarada
wśród słodkości

Szrada dla dwojga
 
Sekcja kultury samorządu wraz z opiekunami przygotowały dla uczestników: logogryf, "Edytę", krzyżówkę magiczną, rebusy literowe, wykreślankę walentynkową, syntezę krzyżówki, "Stanisława", wirówkę, wykreślankę "Precz z mej pamięci?" i logogryf walentynkowy - wszystkie z motywami miłosnymi.
Turniejowe zmagania przeplatały się z poetyckimi dedykacjami dla partnerów i koleżanek w ogóle. Dwadzieścia dwa wybrane wiersze miłosne recytowali uczestnikom: Danuta Żubkowska i Piotr Welenc, a jeden z nich Aleksandra Zużewicz zaśpiewała osobiście.

Marieta i Bartek - uśmiechy znad
krzyżówki


Kolejna runda romantycznych zmagań

Paulina dzielnie wspierała jury

Ogłoszenie wyników


Zwycięzcy turnieju

W turnieju szaradziarskim zwyciężyli: Marta Krajewska i Mariusz Pipczyński (nagrody: tomiki z sentencjami miłosnymi), Karolina Szpankiewicz i Mateusz Topolewski (nagrody: maskotki z serduszkami) i Marta Nowińska i Stanisław Szlosek ( nagrody: słodycze w serduszku i czekolada), którzy zostali obdarowani również kalendarzami ściennymi.
Każda para, zanim weszła na salę, otrzymała do przypięcia serduszko z wylosowanym numerem i, co z zadowoleniem należy stwierdzić, w trakcie trwania imprezy nie doszło do żadnych przetasowań w numerkowej konfiguracji.

Oni zajeli drugie miejsce

 

Wychowawcy Jerzy Konopiński
i Grzegorz Gurzyński - to oni wymyślili
scenariusz imprezy

Rodzinne zdjęcie

 
Wszyscy uczestnicy wieczoru pożegnani zostali czerwonymi lizakami w kształcie serduszka.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS