GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2006 / 2007

  


Wstecz      Dalej

Konkurs - "Czy znasz Toruń?"


Nagrody dla najlepszych

Nagrody dla najlepszych

Światłe jury


Losowanie zestawów pytań
66 internackich pierwszoklasistów podzielonych wg sal na 15 zespołów stanęło w szranki dorocznego konkursu wiedzy o Toruniu, który w środę, 14 grudnia 2006 r. odbył się w klubie internatu ZSMEiE.
Turniej organizowany zwyczajowo przed świętami przez sekcję naukową samorządu internatu pod opieką pomysłodawcy imprezy, wychowawcy mgr Jerzego Konopińskiego, zwieńczył cykl działań adaptacyjnych dla najmłodszych wychowanków.
Wychowawczo - młodzieżowe jury pod przewodnictwem kierownika internatu oceniało odpowiedzi drużyn złożonych z mieszkańców poszczególnych sal.

Sala z trudem mieściła uczestników

Losowanie zestawów pytań

Światłe jury
Odpowiadali oni na pytania zadawane w pięciu turach przez wychowanki, Danutę Żubkowską i Katarzynę Lewandowską. Wśród nich, oprócz związanych z historią, znanymi obiektami lub postaciami były i niekonwencjonalne np. wymienić nazwy ulic odchodzących od ul. Szerokiej, nazwy firm lub instytucji, których nazwa wiąże się z Kopernikiem.
Najwięcej emocji wzbudził konkurs rysunkowy polegający na wiernym odwzorowaniu wylosowanego zakątka Torunia w możliwie najlepszej plastycznej formie. Rysujący zawodnicy mogli zdobyć za swoje dzieła dużą ilość punktów.

Odpowiada kapitan drużyny


Toruń w oczach ...

... internackich ...

... rysowników


Wychowawca Jerzy Konopiński...

Zwyciężyły w tym roku ex aequo drużyny z sal 5/II, 8/II, 9/II, 10/II, które w nagrodę otrzymały zegary ścienne do pokojów. Tradycyjnie, wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali tyle pierników, ile zdobyli punktów.
Zanim doszło do tej udanej i sympatycznej imprezy, jesienią wszyscy pierwszoklasiści odbywali wycieczki po Toruniu z przewodnikiem, a także uczestniczyli w sześciu wieczorach legend toruńskich.

... prezentuje ...

... konkursowe rysunki

Światłe jury ocenia rysunek
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS