GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2006 / 2007

  


Wstecz      Dalej

Uczyli się ratować życie


Cześć teoretyczna
 

Zasłuchane audytorium
 

Pani Brygida Czapiewska
i jej współpracownicy

Słuchacze psm kontunuują wykład

W tym roku, 6 grudnia 2006, do zajęć z niezawodnymi słuchaczami Szkoły Policealnej Medycznej przystąpiła taka ilość wychowanek i wychowanków, że potrzeba było na to dwóch dni.
W mikołajkowy wieczór, grupa słuchaczek i słuchaczy toruńskiego studium medycznego pod opieką mgr Brygidy Czapiewskiej po raz kolejny przeszkoliła i urządziła praktyczny trening wychowankom Internatu ZSMEiE w Toruniu. Zajęcia jak zwykle obejmowały krótkie wykłady i prezentacje, po których wszyscy mieli okazję przećwiczyć na specjalistycznych przyrządach resuscytację, czyli przywracanie oddechu i pracy serca.
Taki trening jest najlepszym sposobem przełamania bariery strachu, jaka pojawia się w momencie wzięcia odpowiedzialności za życie drugiego człowieka.

Fachowy pokaz

Trening wychowanków

Trening wychowanków
Z braku umiejętności, większość ludzi obawia się, że zamiast pomóc może zaszkodzić ratowanemu. Dzięki uprzejmości gości w czerwonych koszulkach ratownika, każdy uczestnik zajęć mógł się przekonać, że dzięki wiedzy i ćwiczeniom jest w stanie przywrócić funkcje życiowe osoby znajdującej się w stanie zagrożenia życia.
Trwająca od wielu lat współpraca ze studium sprawiła, że wychowankowie, a także kadra pedagogiczna wiedzą, jak się zachować w sytuacjach, kiedy o życiu człowieka decydują minuty.
Niezawodna pani Brygida Czapiewska wystąpiła w tym roku w malowniczym kołnierzu ortopedycznym, którego "dorobiła się" niestety po kolizji drogowej. Stając się nieoczekiwanie realnym przykładem potrzeby znajomości podstaw ratownictwa, zasłużyła na szczególną wdzięczność młodych uczestników.


Trening wychowanków


Niemowlę też trzeba ratować

Trening wychowanków ...

... masaż serca

Poświęciła się dla nas, prowadząc zajęcia kosztem własnego odpoczynku i rehabilitacji. Dziękujemy.
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Grzegorz Gurzyński
Opracowanie WWW: MVS