GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

"Rozrywka" w internacie

Już po raz dwunasty redaktorzy zasłużonego czasopisma szaradziarskiego "Rozrywka" przyjechali do Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych, aby przeprowadzić turniej pod patronatem redakcji. XII Wielki Turniej Rozrywki jest doroczną kulminacją działalności internackiej sekcji szaradziarskiej Klubu Szaradzistów "Labirynt". W środowe popołudnie dziesięć 3-osobowych zespołów złożonych z wychowanek i wychowanków internatu ZSMEiE zmagało się w internackim klubie z łamigłówkami przygotowanymi przez wychowawcę, mgr Grzegorza Gurzyńskiego, opiekuna sekcji.
Były to: krzyżówki z hasłem, konsonantka, krzyżówka MRI, eko-krzyżówka, dubletka, krzyżówka tautogramowa, ciągówka-szyfr, krzyżówka 3, 5, 7, logogryf, szarada anagramowa i krzyżówka arytmetyczna. W wyniku ponaddwugodzinnych zmagań laureatami turnieju zostali:
I miejsce: Maciej Horodecki, Dawid Koruba, Adrian Kurza,
II miejsce: Monika Makowska, Natalia Makowska, Marta Masłowska
III miejsce: Rafał Klugiewicz, Radosław Wawrzyńczak, Marcin Wilmowicz
Zarówno zwycięzcy, jak i inni uczestnicy turnieju zostali obdarowani nagrodami i prezentami przygotowanymi przez obchodzącą jubileusz 50-lecia redakcję "Rozrywki" oraz kierownictwo internatu. Rozkoszom łamania głowy towarzyszyło liczne jury, a w nim redaktorzy "Rozrywki": Małgorzata Rybicka i Krzysztof Fabisiak, przedstawiciele toruńskiego Klubu Szaradzistów "Labirynt" w Toruniu: prezes dr Jerzy Marchewka, Tadeusz Roszak i Grzegorz Gurzyński. Organizatorzy i uczestnicy turnieju otrzymali list gratulacyjny od redaktora naczelnego "Rozrywki", red. Romana Nowoszewskiego. Rozchodząc się, uczestnicy tej atrakcyjnej i intelektualnej jednocześnie zabawy obiecali sobie kolejne, trzynaste już, spotkanie za rok.


Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS