GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Wiosna osiemnastolatków

Prawie trzydzieści dziewcząt i chłopców, mieszkańców toruńskiego internatu ZSMEiE w niecodzienny sposób obchodziło osiemnaste urodziny.
We wtorkowy wieczór (25 IV) w internackim klubie i stołówce odbyła się impreza kulturalno sprawnościowa pod hasłem "Wiosna osiemnastolatków - czyli nasz mini sprawdzian przygotowania do dorosłego życia".


Walc angielski


Imprezę prowadził wychowawca
Jerzy Konopiński

Składanie życzeń przez kierownika
internatu

Tort urodzinowy
 


Akcja "Jajecznica"

W spotkaniu przygotowanym wg scenariusza i reżyserii mgr. Jerzego Konopińskiego, wzięli udział wszyscy wychowawcy internatu, prowadząc przy pomocy wychowanków poszczególne zabawy i konkurencje.
Były to:
1. "Rozwinął mi się intelekt i wiedza" - rozwiązywanie form krzyżówkowych obejmujących treści z różnego zakresu wiedzy.
2. "Potrafię samodzielnie naprawić usterkę" - dokonanie usunięcia usterki w sprzęcie elektrycznym i zmontowanie skrzynki z elementów drewnianych.

Jajecznica osiemnastolatka

Komisja ocenia jajecznice konkursowe

Urodzinowe torty
3. "Taniec klasyczny - to mnie nie przeraża, ja to potrafię" - przedstawiciel każdej drużyny tańczył konkursowo walca angielskiego z tą samą partnerką. Instruktaż i prowadzenie konkurencji: Rafał Schultz - wielokrotny finalista Mistrzostw Polski w Tańcu Towarzyskim.
4. "Moja sprawność i kondycja fizyczna jest na wysokim poziomie" - drużyny wykonały dwie konkurencje gimnastyczno sprawnościowe: przejście pod "mostkiem" i trzy rzuty piłką do kubła.
5. "Mam umiejętności kulinarne - nie zginę z głodu nawet na bezludnej wyspie" - każdy zespół przygotował jajecznicę według własnej receptury.


Rzut piłką do kosza


Wręczenie certyfikatów dojrzałości
 

Konkurencja - montaż drewnianej skrzynki

Komisja ocenia
 


Kierownik internatu ogasza
wyniki rywalizacji

Po podsumowaniu punktacji drużyn przez kierownika internatu i przewodniczącego samorządu, Marcina Potęgę dwa najlepsze zespoły otrzymały w nagrodę zegary ścienne, mające zwycięzcom odmierzać czas dorosłości. Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty dojrzałości. Po złożeniu przez kierownika internatu urodzinowych życzeń, nadszedł czas na zdmuchnięcie osiemnastu świeczek i podzielenie urodzinowych tortów.

Zgadywanka tak-nie
 

Rywalizację szaradziarską prowadził
wychowawca Grzegorz Gurzyński

Nagrody dla zwycięzców
 
Prawie trzygodzinna impreza urodzinowa była więc okazją nie tylko do uroczystego uczczenia przekroczenia progu dorosłości przez wychowanków, ale i do dobrej zabawy.
Przejście pod mostkiem
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Dawid Koruba
Opracowanie WWW: MVS