GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Wieczór wspomnień o Janie Pawle II

Wychowankowie toruńskiego Internatu ZSMEiE spędzili rocznicowy wieczór, wspominając koleje życia Ojca Św. i rozważając Jego przesłanie miłości i czynienia dobra. W środę, 5 kwietnia, wychowankowie internatu spotkali się w swoim klubie, aby uczestniczyć w programie wspomnieniowym, przygotowanym przez liczne grono koleżanek i kolegów, poświęconym Janowi Pawłowi II.


Spotkanie rozpoczął utwór Amazing Grace
zagrany na trąbce przez Piotra Bochniaka

Justyna Doligalska
 

Karolina Jóźwiak
 
Młodzi wykonawcy recytowali wiersze, fragmenty "Autobiografii" i homilii, czytali przygotowane przez siebie opracowania według scenariusza przygotowanego przez ucznia klasy II, Jana Bieżuńskiego.
Płonące znicze, portret Ojca Św., kompozycja flag narodowych i watykańskich oraz ekran, na którym prezentowano zdjęcia i fragmenty filmów tworzyły scenografię programu, którego nastrój, mimo smutnej rocznicy, sprzyjał refleksji, rozważaniom i wspomnieniom.
Nie zabrakło "Barki", jak zwykle wspaniale i przejmująco zaśpiewanej przez Aleksandrę Zużewicz przy akompaniamencie harmonijki ustnej. Spotkanie rozpoczęli i zakończyli grając na trąbce Piotr Bochniak i Paweł Wojtkowski.

Dzieciństwo Karola Wojtyły
przedstawiła Kinga Horodecka


Barkę zaśpiewała Aleksandra Zużewicz
 

Film z 1978
ogłoszenie wyniku konklawe

Paweł Wojtkowski zakończył na trąbce
utworem Cisza

Wieczór wspomnień odbył się z inicjatywy wychowanek i wychowanków internatu, pod opieką wychowawczą i programową mgr Jerzego Konopińskiego. Młodzież pokazała, że Ojciec Św., mimo swego odejścia, nadal żyje w jej pamięci, umysłach i sercach.
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Dawid Koruba
Opracowanie WWW: MVS