GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Internacka Liga Młodych Szaradzistów - Stanisław Szlosek znowu wygrał

Od października 2005 do stycznia 2006 odbyło się 9 trzyzadaniowych tur Ligi Młodych Szaradzistów, w której wzięło udział 29 wychowanek i wychowanków Internatu ZSMEiE.

Po krzyżówkowym Turnieju Par, wdrażającym najmłodszych mieszkańców internatu w reguły sztuki szaradziarskiej, łamigłówkowy sezon rozkręcił się na dobre. Co tydzień kilkudziesięciu uczestników składało rozwiązania w ręce wychowawcy mgr. Grzegorza Gurzyńskiego, aby zdobyć nie tylko ligowe punkty, ale i pokrzepić się tabliczką czekolady, trafiającą drogą losową do jednego z uczestników tury. Po dziewięciu turach i dziewięciu zjedzonych czekoladach nadszedł czas na podsumowanie zmagań z zadaniami, których autorem był pan Gurzyński, opiekun sekcji kultury samorządu. Różnorodność i złożoność form szaradziarskich sprawiła, że każdy uczestnik był w stanie zdobyć jakieś punkty, a najlepsi musieli włożyć dużo pracy, by zwyciężyć. Oto niektóre z zadań: "Wyszukiwanka "Ptaki"", Krzyżówka "Osiem liter", "Pierwszy siwy włos", " Jesienna układanka", Kalambury, Układanie krzyżówki - "Miasta powiatowe województwa Kujawsko-Pomorskiego", "Homonimy", Synteza krzyżówki "Szaradka anagramowa", Krzyżówka arytmetyczna, "Ciągówka szyfr",


Jury było zadwolone z dużej ilości
uczestników

Zwycięzcy gratulują Grzegorz Gurzyński
i Jerzy Marchewka z TKS Labirynt

Jerzy Marchewka gratuluje laurów
Marcinowi

Wręczenie nagrody Justynie Doligalskiej

Dobieranka z hasłem, "Krzyżówka łukowa", Palindrom "Diakrostych", Krzyżówka na "Trzech Króli", Finka z Sylwestrem, Kalambur "W szampańskim nastroju...", Rozsypanka anagramowa, "Szaradzisto czy Ci nie żal ... ?"

A oto laureaci:
MiejsceLaureaciPunkty
1Stanisław Szlosek14.870
2Dawid Dudziński14.510
3Marta Nowińska10.670
4Sylwia Balewska9.370
5Justyna Doligalska9.330
W ostatnim dniu stycznia, na spotkaniu w internackim klubie wszyscy uczestnicy odebrali gratulacje za wytrwałe uczestnictwo w szaradziarskim maratonie, a najlepsi - słowniki, książki i prezenty ufundowane przez kierownika internatu i sponsora imprezy, szefa Toruńskiego Klubu Szaradzistów "Labirynt" dr. Jerzego Marchewkę. Zajadając ciastka i popijając soki, zawodnicy internackiej ligi długo dyskutowali o najciekawszych zadaniach, zbliżającym się Wielkim Turnieju "Rozrywki", a także o tym, że Stasiu po raz kolejny pokonał wszystkich.
Na zakończenie wychowawca Grzegorz Gurzyński zadeklarował, że ostatnia dziesiąta czekolada czeka na osobę, która samodzielnie i najlepiej ułoży zadanie szaradziarskie.


Uczestnicy konkursu z Jerzym Marchewką


Marcin Wilmowicz chyba był zadowolony

Słodki poczęstunek ...

... dla uczestników
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Wojciech Struczyński, Monika Mikołajczak - Curyło, Paweł Karbowski
Opracowanie WWW: MVS