GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Konkurs wiedzy o Toruniu "Czy znasz Toruń?"

Zanim internaccy pierwszoklasiści stanęli w szranki dorocznego konkursu wiedzy o Toruniu, odbyli piesze wycieczki z przewodnikiem, spotkali się na "Multimedialnym spacerze" po Toruniu z dr. Jerzym Marchewką i odbyli kilka wieczorów legend toruńskich, przygotowanych przez wychowawców i współmieszkańców: Danutę Żubkowską i Wojciecha Uniejewskiego.


To chyba jakaś brama
 

Rysownicy
 

Pracuje jury - wychowawczyni Karolina
Zielińska i szef MRI Marcin Potęga

Rysowniczki

Tuż przed świętami, 20 grudnia 2005, sekcja naukowa MRI pod opieką pomysłodawcy imprezy, wychowawcy mgr Jerzego Konopińskiego, przeprowadziła konkurs wiedzy o Toruniu. Dla ponad pięćdziesięciu najmłodszych wychowanek i wychowanków internatu był to ostatni, emocjonujący i sympatyczny etap poznawania swojego nowego miejsca na ziemi. Wychowawczo - młodzieżowe jury pod przewodnictwem kierownika internatu oceniało odpowiedzi drużyn złożonych z mieszkańców poszczególnych sal. Odpowiadali oni na pytania zadawane w pięciu turach przez samego szefa sekcji naukowej MRI, Piotra Osmanowskiego. Wśród nich, oprócz związanych z historią, znanymi obiektami lub postaciami były i niekonwencjonalne np. wymienić nazwy ulic odchodzących od ul. Szerokiej,


Jury ocenia rysunki

Przybywa punktów - przybywa pierników

Jury ocenia kolejną pracę


Zwycięzczynie

nazwy firm lub instytucji, których nazwa wiąże się z Kopernikiem. Najwięcej emocji wzbudził konkurs rysunkowy polegający na wiernym odwzorowaniu wylosowanego zakątka Torunia w możliwie najlepszej plastycznej formie. Rysujący zawodnicy mogli zdobyć za swoje dzieła dużą ilość punktów i zdobyli je, bowiem trzeba przyznać, że w tym roku wszyscy zaprezentowali wysoki poziom. Zwyciężyła sala nr 4/II (Sylwia Balewska, Katarzyna Dobrzelecka, Justyna Doligalska, Aleksandra Małkiewicz i Sylwia Ryszewska). Kolejne miejsca zajęły sale nr 12/III i 14/III. W nagrodę otrzymali zegary ścienne do sal, a wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali tyle pierników, ile zdobyli punktów.

Zegary dla najlepszych
 

Główny sprawca turnieju
podsumowuje imprezę

Jury pracuje
 
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Wojciech Struczyński
Opracowanie WWW: MVS