GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Wigilia Bożego Narodzenia - Spotkanie opłatkowePlakat Wigilii 2005
"Cicha noc, święta noc
pokój niesie ludziom wszem
A u żłobka Matka Święta
czuwa sama usmiechnięta
nad Dzieciątka snem."
Prawie 180 wychowanek i wychowanków Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu wraz z wychowawcami i zaproszonymi gośćmi spotkało się w środę, 14 grudnia na uroczystej wieczerzy wigilijnej.


Kolęda w duecie

Lulajże Jezuniu w bluesowym klimacie


Kamil rozpoczął uroczystość grając kolędę


Ojciec Zubik odczytał fragment ewangelii


Tradycyjna pastorałka Adriana i Dawida


Internaccy kolędnicy śpiewają kolędę


Życzenia składa pan Dyrektor


Życzenia składa Kierownik Internatu
Nie zabrakło żadnego elementu wigilijnej tradycji, a przede wszystkim rodzinnej atmosfery. Kolęda zagrana przez Kamila Pacholskiego na trąbce rozpoczęła spotkanie prowadzone przez przewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu, Marcina Potęgę. Następnie katecheta, ojciec Marcin Zubik, odczytał tekst z Ewangelii wg św. Łukasza.
Bardzo liczne grono dziewcząt i chłopców w starannie przygotowanym programie przypomniało zebranym najważniejsze elementy wigilijnej tradycji, przeplatając recytacje kolędami wykonywanymi przez specjalnie na tę okazję utworzony zespół wokalno - muzyczny. Tym roku przybrał on postać chóru, który przy dźwiękach gitary i keyboardu towarzyszył efektownym występom solistek, solistów i duetów wokalnych. Ciekawy program zawierał też nietypowe wykonania kolęd np. na melodię jednej z piosenek zespołu "Dżem" lub w języku angielskim z recytacją polskiego tłumaczenia.
Po występie nadszedł podniosły momentem życzeń, które wszystkim obecnym złożyli: dyrektor szkoły, ojciec Marcin, kierownik internatu i przewodniczący samorządu internackiego. Po nich wszyscy obecni długo i serdecznie łamali się opłatkiem.
W trakcie obfitego, choć postnego posiłku wigilijnego złożonego z kilkunastu specjałów przygotowanych przez internacką kuchnię uczestników wieczerzy odwiedził Mikołaj z Mikołajką, którzy obdarował ich prezentami, nie szczędząc dowcipnych i aktualnych komentarzy.


Życzenia składa ojciec Marcin Zubik


Podczas składania życzeń ...
 


... było po prostu odświętnie
 


Grono pedagogiczne internatu
cieszyło się z prezentów


Kadra internatu i goście wigilijni
 


Jak kierownik z mikołajem
 


Wszyscy życzą wszystkim
wszystkiego najlepszego
Np. kierowca otrzymał dziecięcą książeczkę na temat budowy samochodu, wychowawca pierwszoklasistów zestaw bajek do czytania na dobranoc swoim wychowankom, wychowawczyni stażystka pamiętniczek do spisywania pierwszych wrażeń, a doświadczony wychowawca zestaw kluczyków do otwierania wszystkich samochodów, w tym również własnego.
Dyrektora szkoły para Mikołajów obdarzyła symbolem dyktatury - złotą plastikową koroną. Nie zabrakło też tradycyjnego prezentu dla wszystkich mieszkańców, którym w tym roku okazały się przyjęta entuzjastycznie gra świetlicowa - "piłkarzyki" oraz rower fitness do ćwiczeń z komputerkiem.
Radosną atmosferę świątecznego posiłku urozmaicało śpiewanie kolęd i piosenek o świątecznym klimacie.
W przededniu wieczerzy wigilijnej grupa kolędników, czyli wychowanków w charakterystycznych przebraniach, odwiedziła wszystkich mieszkających i pracujących w internacie śpiewając kolędy.


Prezent nie tylko dla dziewcząt


Wszyscy życzą wszystkim
wszystkiego najlepszego


Mikołaje tak się zmęczyli, że aż usiedli
 


Prezent nie tylko dla chłopców
 

Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Wojciech Struczyński
Opracowanie WWW: MVS