GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Krzyżówkowy Turniej Par

Dwadzieścia pięć par pierwszoklasistów, wychowanek i wychowanków internatu, zmagało się 11 października na dorocznym, inaugurującym imprezy szaradziarskie, turnieju.
Rekordowo liczna ilość zespołów złożonych z najmłodszych dziewcząt i chłopców, którzy zamieszkali w tym roku w Internacie ZSMEiE zajęła w październikowy wieczór nie tylko klub, ale i całą stołówkę internatu. Sekcja kultury Młodzieżowej Rady Internatu wraz z opiekunem mgr. Grzegorzem Gurzyńskim zaprosiła do organizacji zawodów Toruński Klub Szaradzistów "Labirynt" reprezentowany przez dr. Jerzego Marchewkę i Jerzego Roszaka. W trakcie dwugodzinnych zajęć uczestnicy rozwiązywali różnorodne formy zadań, na które złożyły się: szyfrogram, "Części zdania", "Grzybobranie", minikrzyżówka oraz krzyżówki: z Ymarem, anagramową, magiczną i z zębami.


W wyniku zabawy, przerywanej muzyką lub objaśnieniami technicznymi dotyczącymi poszczególnych rodzajów szarad, nagrody książkowe otrzymały najlepsze pary:

MiejsceZespółPunkty
1Horodecka Kinga i Izdebska Emilia78 pkt.
2Rumińska Dagmara i Nowińska Marta76 pkt.
3

ex aequo
Ryszewska Sylwia i Małkiewicz Aleksandra
oraz
Topolewski Mateusz i Dyks Rafał
64 pkt.

Najważniejszą nagrodą dla wszystkich uczestników był jednak przede wszystkim sympatycznie i sensownie spędzony wieczór, który najmłodszych wychowanków przygotował i przekonał do następnych imprez tego typu.
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Wojciech Struczyński
Opracowanie WWW: MVS