GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Biwak integracyjny "Leśna integracja"


Przed Muzum Borów tucholskich
w Tucholi

W muzeum Borów Tucholskich
 

W muzeum Borów Tucholskich
 

Rekordowa ilość wychowanek i wychowanków wzięła udział w dorocznym biwaku ekologiczno - integracyjnym w Borach Tucholskich, organizowanym dla pierwszoklasistów mieszkających w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu. Jednym z elementów wspomagających adaptację pierwszoklasistów w Internacie ZSMEiE jest od lat wspólna wyprawa najmłodszych wychowanków z działaczami samorządu internackiego do szkolnego ośrodka w Ostrowitem koło Czerska. Pod opieką wychowawców młodzież uczestniczy w zajęciach, podczas których ma okazję poznać bliżej swoich wychowawców, nauczyć się korzystać z samorządności i zintegrować się nawzajem "w tak pięknych okolicznościach przyrody". W tym roku ilość nowych wychowanków była tak duża, że aby pomieścić 60 mieszkańców internatu, trzeba było wynająć dodatkowo miejsca w sąsiednim ośrodku wypoczynkowym.


W muzeum Borów Tucholskich
 

W muzeum Borów Tucholskich
 

Przewodniczący MRI znalazł w muzeum
swojego patrona

Podczas trzydniowej wyprawy ( 26 - 28 IX) najmłodsi mieszkańcy internatu poznali praktycznie prace sekcji gospodarczej, sportowej, kulturalnej i naukowej samorządu oraz skorzystali z okazji do zadania "99 pytań" swoim wychowawcom i wychowawczyni. Przy biwakowym ognisku przeżyli uroczyste pasowanie na wychowanka internatu zorganizowane przez samorząd, otrzymując - po wypiciu soku z cytryny - stosowne certyfikaty. Pierwszoklasiści poznawali się nie tylko podczas spacerów, grzybobrania, rozgrywek sportowych, ale i rozwiązując logogryf "Bory Tucholskie", wypełniając ankiety i testy adaptacyjne.


Przed ścieżką dydaktyczną rezerwatu
w Gołąbku

Grochówka w rezerwacie w Gołąbku
smakuje najlepiej

Zwiedzanie akweduktu w Fojutowie
 
Dokonywali też autoprezentacji, układając limeryki na swój temat. Korzystając -tym razem z dwóch - autokarów poznawali piękno okolicznej przyrody w Ogrodzie Dendrologicznym i na Ścieżce Przyrodniczo-Dydaktycznej w Gołąbku oraz w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Woziwodzie. Zwiedzili też Muzeum Borów Tucholskich w Tucholi oraz Akwedukt w Fojutowie - miejsce krzyżowania się dwóch rzek: Brdy i Czerskiej Strugi. Odwiedzili też miejsce magiczne - Rezerwat "Kamienne Kręgi" w Odrach, czyli cmentarzysko germańskich Gotów i Gepidów z I-III w n.e.
Stelle w Odrach podobno mają
tajemniczą moc

Turniej piłkarski

Kibicki

Zwycięzcy

A oto wyniki niektórych konkursów i rozgrywek:

MiejsceTenis stołowy
1Łukasz Pucołowski
2Marta Krajewska
3Przemysław Romanowski
MiejscePiłka nożna
1reprezentacja sal 10/III i 14/III
2reprezentacja sal 11/III, 12/III, 15/III
3reprezentacja sal 7/III, 8/III
Król strzelców: Pipczyński Mariusz
MiejsceLogogryf "Bory Tucholskie"
1Karolina Chojnowska
2Aleksandra Małkiewicz
3Robert Długokęcki

Siatkówka: odbył się mecz dwóch reprezentacji z grupy dziewcząt.
Konkurs czystości: sala 12/III
Intensywne zajęcia, zwieńczone przyjęciem pierwszoklasistów przez samorząd internacki w szeregi wychowanków placówki także i w tym roku okazały się dobrym sposobem na adaptację i wzajemne poznawanie się najmłodszych wychowanków internatu w atrakcyjnym otoczeniu. Złota polska jesień obdarzyła ich w tym roku wyjątkowo słoneczną pogodą.
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Adrian Kurza
Opracowanie WWW: MVS