GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2005 / 2006

  


Wstecz      Dalej

Po prawie czterdziestu latach: Wizyta absolwenta z Ghany

W piątek, 9 września, pojawił się w internacie ZSMEiE czarnoskóry mężczyzna, który z wyraźnym przejęciem oglądał budynek i jego wnętrze.
Po krótkiej rozmowie z kierownikiem internatu przedstawił się jako były uczeń naszej szkoły. Pan Samuel Henry Dwamena-Yeboah wraz z kolegami z Ghany uczył się w ZSMEiE w latach 1964 - 1968 na kierunku mechanicznym. W długiej rozmowie wspominał swoich nauczycieli, wychowawców i kolegów. Był wyraźnie wzruszony i zaskoczony, gdy w otrzymanym od kierownika jubileuszowym informatorze szkolnym zobaczył zdjęcie swojej klasy i samego siebie.

Absolwent Szkoły
Samuel Henry Dwamena-Yeboah obecnie

W czasie, kiedy był uczniem naszej szkoły, Toruń i otoczenie szkoły wyglądały zupełnie inaczej np. internat "samochodówki" (obecnie "Dom Pielgrzyma") był dopiero w budowie. Korzystając z zaproszenia do zwiedzania skonfrontował swoje wspomnienia ze stanem obecnym, zwiedzając w towarzystwie wychowawczymi internat, swój dawny pokój i miejsca, które zapamiętał.


Uczniowie z Afryki z nauczycielami:
Zygmuntem Ezupowiczem
i A. Stolińskim
Żegnając się, mieszkający obecnie w Niemczech pan Samuel Henry Dwamena-Yeboah chętnie zapisał w swoim notatniku aktualne informacje dot. ZSMEiE oraz adres internetowy szkoły. Obiecał podzielenie się tymi informacjami z kolegami z klasy, z którymi utrzymuje kontakt. Zostawił też swój adres, numery telefonów i maila z gorącą prośbą o zaproszenie go przy okazji najbliższego zjazdu absolwentów.
Ta pierwsza od niepamiętnych czasów wizyta czarnoskórego absolwenta była niezwykle sympatyczna, bowiem dawny, egzotyczny wówczas uczeń, okazał się równie sentymentalny i przywiązany do swojej starej szkoły jak jego polscy koledzy. Poprosił też, aby serdecznie pozdrowić dyrekcję, całą kadrę oraz uczniów.
Zdjęcie BW: z Kroniki Szkoły
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS