GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2004 / 2005

  


Wstecz      Dalej

Szachy - Pełna sala graczy


Kacper kibicuje kolegom

Dawid i ...

Młody mistrz radzi sobie doskonale

Na Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Internatu ZSMEiE w Toruniu zaprosił samorząd Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych wszystkie toruńskie internaty.
W środę (8 czerwca br.) 32 wychowanków toruńskich internatów zasiadło przy szachownicach w klubie Internatu ZSMEiE, aby prawie 4 godziny spędzić przy królewskiej grze. Oprócz gospodarzy wzięły w niej udział internaty: Zespołu Szkół Spożywczych i VIII LO, X LO, Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska, Zespołu Szkół Gastronomicznych.


Pojedynek w pełnym słońcu

Kolejna runda trwa

Zawody zbliżają się do końca

Trzeci już Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Internatu ZSMEiE zorganizowano dzięki współpracy z zaprzyjaźnionym od lat z placówką na św. Józefa sędzią szachowym PZSzach., Andrzejem Michalskim, który wraz z sędzią Rafałem Dybowskim profesjonalnie przygotowali i przeprowadzili turniej.

Wyniki:
1Anna BuszkaInternat X LO
2Aleksandra RóżańskaInternat X LO
3Mariusz KnapikInternat ZSMEiE


Sędzia Rafał Dybowski całe zawody
prowadził pewną ręką

Zdobywanie ostatnich punktów
 

Ostatnia partia
 

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uczestnictwa, a wyżej wymienieni - słodkie nagrody i dyplomy dla zwycięzców. W turnieju wziął udział gość honorowy, 5-letni Kacper Daniszewski, syn dawnego wychowanka Internatu ZSMEiE i jednocześnie mistrz województwa w kategorii dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach treningu do zbliżających się mistrzostw Polski wygrał trzy na cztery stoczone partie.
Trzeci z kolei Otwarty Turniej Szachowy o Mistrzostwo Internatu ZSMEiE w Toruniu okazał się szczególnie udany, ponieważ wzięło w nim udział dwa razy więcej uczestników niż zwykle i największa sala w internacie pękała w szwach. Doczekał się on stałych miłośników, którzy już teraz zgłosili chęć uczestnictwa w przyszłym roku.


Dyplomy dla zwycięzców

 

Kierownik internatu podziękował panom
Michalskiemu i Dybowskiemu za
wspaniałe prowadzenie zawodów

Słodka nagroda

 

Na zakończenie uczestnicy brawami podziękowali prowadzącym turniej Andrzejowi Michalskiemu i Rafałowi Dybowskiemu z PZSzach., oraz organizatorom - sekcjom sportowej i naukowej Młodzieżowej Rady Internatu ZSMEiE, których opiekunami są mgr Janusz Marciszewski i mgr Jerzy Konopiński.


Zdobywca 3 miejsca

Zdobywczyni 2 miejsca

Zwyciężczyni turnieju
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Janusz Marciszewski i Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS