GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2004 / 2005

  


Wstecz      Dalej

Pożegnanie maturzystów

11 maja br., po pięciu latach pobytu maturzyści uroczyście pożegnali swój drugi dom - internat. Uroczyste śniadanie, podane inaczej niż zwykle, smakowało szczególnie. O 9.00 rozpoczynał się pierwszy egzamin internackich maturzystów, którzy żegnani i pokrzepiani na duchu przez obecnych opiekunów i kolegów, udali się do szkoły. Wracali z zadowolonymi minami, a o godz. 17.00 spotkali się po raz ostatni w pełnym składzie na uroczystości pożegnalnej w internacie. Spotkanie rozpoczął kierownik internatu, który składając odchodzącym wychowankom życzenia dobrego życia, wyraził nadzieję, że wymagająca życzliwość, którą otoczeni byli przez pedagogów,
Po takim śniadaniu musi być dobrze


Śniadanie przed egzaminami ...

... bez wątpienia ...

... wszystkim smakowało


Zdenerwowany wychowawca
też zjadł śniadanie

przyniesie im upragnione owoce. Nawiązując do niedawnych przeżyć związanych z odejściem Ojca Św., przeczytał słowa Jana Pawła II skierowane do młodzieży podczas Apelu jasnogórskiego w 1983 r. - fragmenty, których głównym motywem było wezwanie: "Musicie od siebie wymagać. Nawet wtedy, kiedy inni nie będą od Was wymagali." Kolejny mówca, wychowawca grupy, mgr Janusz Marciszewski, żegnając swoich wychowanków, podziękował im za to, że mimo czasem niezwykle trudnych sytuacji, potrafili spełnić jego najważniejsze wymaganie: mówić prawdę i przyznawać się do błędów.

W drodze na egzamin maturalny ...

... humory dopisywały

Pożegnanie kierownika internatu
W swoim pożegnaniu zawarł wiele wspomnień, a szczególne rozbawianie wzbudził ranking zmian we wzroście i wadze wychowanków na przestrzeni lat. Równie serdecznie w imieniu samorządu pożegnał najstarszych kolegów Adrian Kurza, który życzył im dobrych wyników egzaminów i szczęścia w życiu. W miłej atmosferze maturzyści przy kawie i ciastkach wspominali wraz z kierownikiem, wychowawcami i kolegą z samorządu lata spędzone w placówce, śmiechem kwitując różne sytuacje, które przydarzały się w przeszłości. Spotkanie zakończyło tradycyjne, ostatnie zbiorowe zdjęcie przed internatem.

Pożegnanie wychowawcy


Spotkanie pożegnalne

Wspomnienia - było wesoło

Ostatnie rodzinne zdjęcie
Tekst: Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: ??
Opracowanie WWW: MVS