GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2004 / 2005

  


Wstecz      Dalej

Walentynki w internacie - Rozważnie i romantycznie


Piąte w tym roku szkolnym zajęcia z wychowania rodzinnego i seksualnego okazały się w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu ... wieczorem poezji miłosnej.
Na wieczór walentynkowy w kawiarnianej scenerii wychowankowie internatu ZSMEiE zaprosili zaprzyjaźnioną grupę koleżanek z internatu ZSPS i VIII LO. W udekorowanym klubie, przy kawie, ciastkach i muzyce Ray'a Charlesa 20 par zapoznało się z genezą walentynkowej tradycji oraz postacią patrona tego dnia. Nie zabrakło refleksji nad istotą miłości, potrzebą rozwagi, wzajemnego szacunku i rolą romantyzmu w jej przeżywaniu.


Ponad dwie godziny spotkania upłynęły w atmosferze sympatycznego spotkania w blasku świec, w trakcie którego kawiarniany gwar cichł w momencie, kiedy któryś z uczestników lub uczestniczek recytował poezję miłosną. Dwadzieścia wysłuchanych wierszy miłosnych Adama Asnyka, Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Andrzeja Bursy, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej, Juliana Tuwima i innych polskich poetów sprawiło, że klimat tego wieczoru zdecydowanie odbiegał typowych, komercyjnych Walentynek.


Impreza, zakończona rozwiązywaniem krzyżówki walentynkowej i wręczeniem poetyckich upominków koleżankom przez chłopców, zaprzeczyła stereotypom dotyczącym wrażliwości młodzieży i jej podejścia do spraw damsko - męskich.
Było inaczej. Sympatyczna i ciekawa formuła imprezy okazała się dla wychowanków atrakcyjna i sądząc po frekwencji i atmosferze - potrzebna.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS