GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2004 / 2005

  


Wstecz      Dalej

Każdy może uratować życie


Prezentacja

Wykład pani mgr Brygidy Czapiewskiej

Ćwiczenia uczestników

W czwartkowy wieczór, 9 grudnia br., pierwszoklasiści, wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu pod czujnym okiem koleżanek z Medycznego Studium Zawodowego ćwiczyli umiejętność ratowania życia w nagłych wypadkach.


Ćwiczenia uczestników

Tak oczyszcamy drogi oddechowe

Ćwiczenia uczestników

Grupa słuchaczek Wydziału Ratownictwa Medycznego Studium Zawodowego pod opieką mgr Brygidy Czapiewskiej przeszkoliła i urządziła praktyczny trening 40-tu najmłodszym wychowankom Internatu ZSMEiE w Toruniu. Po krótkim wykładzie i praktycznych prezentacjach uczestnicy zajęć mieli okazję przećwiczyć na specjalistycznych przyrządach resuscytację, czyli przywracanie oddechu i pracy serca.


Dwa palce ponad mostkiem
- tu się robi masaż serca

Tak zbudowane jest serce
 

Zdjęcie rodzinne z rekwizytami
 

Każdy mógł się przekonać, że dzięki wiedzy i ćwiczeniom jest w stanie przywrócić funkcje życiowe osoby znajdującej się w stanie zagrożenia życia. Manekiny szkoleniowe Ambu, sztuczna krew, ciśnieniomierze i fonendoskop to sprzęt, na którym każdego roku kolejni nowicjusze w internacie na św. Józefa poznają tajniki resuscytacji. Dzięki trwającej od kilku lat współpracy ze studium wychowankowie, a także kadra pedagogiczna wiedzą, jak się zachować w sytuacjach, kiedy o życiu człowieka decydują minuty.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS