GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2004 / 2005

  


Wstecz      Dalej

Konkurs wiedzy o Toruniu


Zasady konkursu przedstawia
pan Jerzy Konopiński

Uczestnicy
 

Jury konkursu
 

Swoją adaptację pierwszoklasiści zamieszkujący w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu zakończyli w 30 listopada 2004 r. mocnym akcentem - sprawdzili swoją wiedzę o mieście, które stało się ich drugim domem.


Konkurs rysunkowy

Kolejna tura pytań

Pytania zadaje Adrian Kurza

Zanim doszło do ostatecznej rozgrywki spacerowali z przewodnikiem po Toruniu i zwiedzali najciekawsze obiekty. Uczestniczyli w internacie w wieczorach legend Toruńskich oraz w spotkaniu z dr. Jerzym Marchewką, który zaprezentował multimedialny spacer po Toruniu.
Tak przygotowani stanęli we wtorkowy wieczór w szranki turnieju "Czy znasz Toruń?". 34-ch wychowanków podzieleni wg sal na 8 drużyn musieli odpowiedzieć na wiele pytań nawiązujących do historii, obiektów oraz topografii miasta. Musieli też wykonać prace plastyczne, których tematem były najciekawsze obiekty Torunia.


Komisja ocenia prace

Rozdanie nagród

Rodzinne zdjęcie po zakończeniu konkursu

Rywalizacja okazała się nie tylko ciekawa, ale i zacięta, ponieważ nagrodą za każdy punkt był ... toruński piernik. Najwięcej słodyczy zebrała drużyny wychowanków z sali 2/I i 3/I. Trzy zwycięskie drużyny zostały też obdarowane zegarem i budzikami, które z pewnością przydadzą się podczas porannego wstawania.
Zajęcia zorganizowała sekcja naukowa Młodzieżowej Rady Internatu pod opieką wychowawcy, mgr. Jerzego Konopińskiego.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS