GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2003 / 2004

  


Wstecz      Dalej

X Turniej Rozrywki

Po raz dziesiąty w Internacie Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych odbył się Wielki Turniej Rozrywki, któremu patronuje redakcja ogólnopolskiego pisma szaradzistów "Rozrywka".


Co trzy komórki to nie jedna

Uczestnicy słuchają kolejnego zadania
Tuż przed wyjazdem na Święta Wielkanocne dziewięć 3-osobowych zespołów wychowanków internatu ZSMEiE na św. Józefa zmierzyło się w dorocznym Wielkim Turnieju Rozrywki. W jubileuszowych zawodach redakcję "Rozrywki" reprezentował red. Michał Gniazdowski z Warszawy, który tym razem przywiózł nie tylko ufundowane przez redakcję nagrody, ale i dyplomy uznania dla wieloletnich organizatorów turnieju.

I miejsce zdobył zespół: Adrian Kurza, Maciej Horodecki, Dawid Koruba - 38 punktów.
II miejsce zdobył zespół: Bartosz Piotrowski, Kamil Rozmyślak, Paweł Jaliński - 29 punktów.
III miejsce zdobył zespół: Robert Czapliński, Marcin Szczotek, Kamil Wicher - 27 punktów.

Uczestnicy rozwiązywali różne typy zadań szaradziarskich: krzyżówki, szyfrogram, ukośnik, logogryf, swatka, synteza, jolka i ciąg. Ułożyli je wychowawcy internatu: mgr Grzegorz Gurzyński i dr Jerzy Marchewka, opiekunowie sekcji młodzieżowej Toruńskiego Klubu Szaradzistów "Labirynt" działającej w internacie na św. Józefa.


X Turniej Rozrywki - zdjęcie rodzinne
po zakończeniu turnieju

Od lewej Paweł Jalinski i Kamil
Rozmyślak - zdobywcy drugiego miejsca

Od lewej Maciej Horodecki Adrian Kurza
i Dawid Koruba - zwycięzcy

Dzięki trwającej już dziesięć lat współpracy z redakcją "Rozrywki" turniej ten stał się w internacie wiosenną tradycją i podsumowuje całoroczną pracę tutejszych szaradzistów. Wychowanków odwiedzają przedstawiciele warszawskiej redakcji, która nie tylko funduje nagrody i publikuje informacje o internackim turnieju, ale przez wiele lat przygotowywała zadania, a jej redaktorzy prowadzili zawody. Przyniosło to efekty - obecnie w internacie nie ma problemu z samodzielnym zorganizowaniem profesjonalnego turnieju przez sekcję młodzieżową TKS "Labirynt", zaś życzliwość redakcji "Rozrywki" sprawia, że wieloletnia współpraca kwitnie, a jej redaktorzy mogą w Internacie ZSMEiE czuć się jak u siebie w domu.
Tekst: mgr Mirosław Kwiatkowski
Zdjęcia: Wojciech Struczyński
Opracowanie WWW: MVS