GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2003 / 2004

  


Wstecz      Dalej

Konkurs wiedzy o Toruniu

Ich nowe miejsce na ziemi Swój pierwszy semestr pierwszoklasiści zamieszkujący w Internacie Zespołu Szkół mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu zakończyli mocnym akcentem - sprawdzili swoją wiedzę o mieście, które stało się ich drugim domem.


10 drużyn gotowych do zawodów

Zadawanie pytań

Konkurs rysunkowy

Zanim doszło do ostatecznej rozgrywki spacerowali z przewodnikiem po Toruniu i zwiedzali najciekawsze obiekty. Uczestniczyli w internacie w wieczorach legend Toruńskich oraz w spotkaniu z dr. Jerzym Marchewką, autorem publikacji "500 zagadek o Toruniu".
Tak przygotowani stanęli we wtorkowy wieczór w szranki turnieju "Czy znasz Toruń?". Wychowankowie podzieleni wg sal na 10 drużyn musieli odpowiedzieć na wiele pytań nawiązujących do historii, obiektów oraz topografii miasta. Musieli też wykonać prace plastyczne, których tematem były najciekawsze obiekty Torunia.


Autorzy prezentują prace plastyczne
o tematyce toruńskiej

Jury ocenia rysunek pomnika Kopernika
 

Jury ocenia rysunek
 
Rywalizacja okazała się nie tylko ciekawa, ale i zacięta, ponieważ nagrodą za każdy punkt był po prostu ... toruński piernik. Najwięcej słodyczy zebrała drużyna wychowanków z sali 5/I.
Mirosław Kwiatkowski
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS