GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2003 / 2004

  


Wstecz      Dalej

Każdy może uratować życie

W poniedziałkowy wieczór pierwszoklasiści, wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu pod czujnym okiem koleżanek z Medycznego Studium Zawodowego ćwiczyli umiejętność resuscytacji, czyli przywracania oddechu i pracy serca w nagłych wypadkach.

Grupa słuchaczek Wydziału Ratownictwa Medycznego Studium Zawodowego pod opieką mgr Brygidy Czapiewskiej przeszkoliła i urządziła praktyczny trening 40-tu najmłodszym wychowankom Internatu ZSMEiE w Toruniu. Każdy z uczestników zajęć mógł się przekonać, że dzięki wiedzy i ćwiczeniom jest w stanie przywrócić funkcje życiowe osoby znajdującej się w stanie zagrożenia życia.


Sprawdzanie oddechu

Trening sztucznego oddychania

Wszyscy uczestnicy ćwiczą

Manekiny szkoleniowe Ambu, sztuczna krew, ciśnieniomierze i fonendoskop to sprzęt, na którym każdego roku kolejni nowicjusze w internacie na św. Józefa poznają tajniki resuscytacji. Dzięki trwającej od kilku lat współpracy ze studium wychowankowie, a także kadra pedagogiczna wiedzą, jak się zachować w sytuacjach, kiedy o życiu człowieka decydują minuty.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS