GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2003 / 2004

  


Wstecz      Dalej

Wigilia Bożego Narodzenia w Internacie ZSMEiE

We wtorek, dnia 16 grudnia 2003 r. mieszkańcy internatu wraz z zaproszonymi gośćmi spotkali się w internackiej świetlicy na wspólnej Wieczerzy Wigilijnej. Na ten uroczysty dzień czekali wszyscy, aż nastała chwila, gdy umilkły wszystkie codzienne sprawy i spotkaliśmy się przy wigilijnym stole.


Stało się już tradycją, że młodzież, ma tą specjalną okazję przygotowuje swoje wystąpienie. W tym roku wspólnemu śpiewaniu kolend towarzyszyły dźwięki młodzieżowego zespołu muzycznego.


Życzenia z okazji Bożego Narodzenia złożyli wszystkim Dyrektor ZSMEiE oraz Kierownik Internatu. Teraz przyszła chwila wzajemnego składania sobie życzeń. Dzieląc się opłatkiem uczynili to wszyscy nawzajem w atmosferze przedświątecznej radości.


Jak przystało na Wieczerzę Wigilijną, zasiedliśmy wspólne przy stołach zastawionych tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Dzięki staraniom wszystkich przygotowujących owe spotkanie, czuliśmy się zupełnie jak w rodzinnym domu.


Jak przystało na Święta Bożego Narodzenia były również prezenty. Odwiedził nas Święty Mikołaj z ogromnym workiem. Otrzymane prezenty, choć skromne, dostarczyły wszystkim wiele radości.


Prawie 150-ciu wychowanków Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu oraz ich opiekunowie spotkali się w ostatnim przedświatecznym tygodniu na uroczystej wieczerzy wigilijnej. Nie zabrakło żadnego elementu wigilijnej tradycji, a przede wszystkim rodzinnej atmosfery.

Spotkanie prowadzone przez przewodniczącego Młodzieżowej Rady Internatu, Michała Grabowskiego rozpoczęło się kolędą zagraną przez wychowanków na instrumentach dętych. Następnie katecheta, ojciec Bogdan Nieć, odczytał tekst z Ewangelii wg św. Łukasza.
Wychowankowie przypomnieli zebranym najważniejsze elementy wigilijnej tradycji, a ich wystąpienia przeplatane były kolędami wykonywanymi przez specjalnie na tę okazję utworzony zespół wokalno muzyczny.
Najbardziej podniosłym momentem były życzenia złożone wszystkim obecnym przez dyrektora szkoły i kierownika internatu, po których wszyscy obecni długo i serdecznie łamali się opłatkiem.
W trakcie obfitego, choć postnego posiłku wigilijnego złożonego z kilkunastu specjałów przygotowanych przez internacką kuchnię uczestników wieczerzy odwiedził św. Mikołaj ze swoim czeladnikiem, który obdarował ich prezentami, nie szczędząc dowcipnych i celnych komentarzy. Kierownik internatu otrzymał np. środek czyszczący do monitora komputera obsługującego świeżo zainstalowany w internacie system monitoringu przy pomocy kamer, a wychowawcy m. in. białe rękawiczki służące do kontroli czystości w salach wychowanków, plastikowy pistolet jako niezbędny element pracy wychowawczej. Nie zabrakło też tradycyjnego prezentu dla wszystkich mieszkańców, którym w tym roku okazał się stół do tenisa stołowego.
Radosną atmosferę świątecznego posiłku urozmaicało wspólne śpiewanie kolęd, któremu towarzyszyły radość tych, którzy w tradycyjnej internackiej wigilii uczestniczyli po raz pierwszy oraz nostalgia maturzystów, dla których była ostatnią.
Mirosław Kwiatkowski
Tekst: MK
Zdjęcia: MVS
Opracowanie WWW: MVS