GłównaAktualnościInformatoryKronika InternatuAbsolwenciAmperekKadraDokumentyRekrutacjaKontakt

Wydarzenia w Internacie ZSMEiE - 2003 / 2004

  


Wstecz      Dalej

Mistrzowie modelarstwa w Internacie ZSMEiE - 99 pytań do...

Z toruńskimi mistrzami modelarstwa spotkali się w ostatnią środę listopada wychowankowie Internatu Zespołu Szkół Mechanicznych, Elektrycznych i Elektronicznych. Zaproszeni goście, a wśród nich: instruktorzy w modelarni "Rubin"- wielokrotny mistrz Polski Piotr Gąsiorowski i Ryszard Ziółkowski, instruktor w modelarni SP nr 8 Piotr Klimek i wielokrotny mistrz Polski juniorów Adam Balcerowicz, przywieźli kilkadziesiąt swoich prac i urządzili w klubie internatu okazałą wystawę.


Mieszkańcy internatu, spośród których niektórzy mają już za sobą pierwsze próby modelarskie, zadali gościom wiele pytań i mieli okazję podczas wystawy porozmawiać z autorami prac na temat eksponatów, sposobów ich wykonywania. Mieli też okazję wziąć w konkursie na rozpoznawanie znaków lotniczych państw uczestniczących w II wojnie światowej.


Organizatorzy, sekcja kultury samorządu pod opieką dr. Jerzego Marchewki, po raz kolejny pokazali całej społeczności internackiej atrakcyjny sposób na spędzenie czasu i ludzi z pasją, która prowadzi do mistrzostwa.

     

Była to już 19-ta impreza z cyklu "99 pytań do..." zorganizowana w Internacie ZSMEiE przy ul. Św. Józefa. Wychowankowie tej placówki mieli już okazję przepytać m.in. Janinę Ochojską i jej przyjaciół z PAH, ks. Daniela Adamowicza z Caritas, Krystynę Sienkiewicz ( wówczas wiceminister zdrowia) i Krystynę Ciasto - Cytowicz (wówczas pełnomocnik ds. AIDS), toruńskich żużlowców i trenera Jana Ząbika, alpinistów, gliniarza i prokuratora w osobach rzeczników prasowych Komendy Wojewódzkiej Policji i Prokuratury Wojewódzkiej w Toruniu.
Tekst i zdjęcia: Mirosław Kwiatkowski
Opracowanie WWW: MVS