Rok szkolny 2016 / 2017
  Menu
Strona główna
Tematy stałe
Archiwum
  Kontakt
E-mail
  Wydarzenia
Rok szkolny 2018 / 2019
Rok szkolny 2017 / 2018
Rok szkolny 2016 / 2017
Rok szkolny 2015 / 2016
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2006 / 2007
Rok szkolny 2005 / 2006
Rok szkolny 2004 / 2005
Rok szkolny 2003 / 2004
Rok szkolny 2002 / 2003
Rok szkolny 2001 / 2002
  Linki
Strona ZSMEiE
Biblioteka Pedagogiczna
 Konkurs czytelnictwa
 Lekcje biblioteczne klas pierwszych
 Kiermasz podręczników
 Poznajemy historię i zabytki Torunia - wycieczka klasy 1ae
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Plakaty
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Krzyżówka Wiedźmińska
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Plakaty o Wiedźminie
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Wesele St. Wyspiańskiego - ile pamiętamy z tego utworu?
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Booktalking
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Wystawa książek związanych z osobą Świętego Jana Pawła II
 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Spotkanie z toruńską poetką - Alicją Podlas
 Andrzejki w bibliotece szkolnej

 

 Konkurs czytelnictwa


KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Iae368453443545
Ib1150020010220
Id1724110413443
Ih13940201400648
Ik32264768014221110176
It8271724293739118

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIb07921316016770
IId91111450051450
IIe17107171640659
IIh16190003201160
IIk5640501192446
IIt418373457244

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIIb14279830100365
IIId3321100115170492
IIIe3150010000019
IIIh274021606014023146
IIIk315513102170021140
IIIt29131010150959

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IVb2013201181900082
IVd727391228083100242
IVe1731161329624200138
IVh22470021200074
IVk22241135283000105
IVt241643156352200161

Pracownicy
i
nauczyciele
IXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
3027291721431791943300

 Początek strony
 

 Lekcje biblioteczne klas pierwszych

skok do Ważnych Wydarzeń



Wraz z nowym rokiem szkolnym uczniowie klas pierwszych poznają swoją nową szkołę. Razem z nauczycielami polonistami odwiedzają także bibliotekę. Nauczyciel bibliotekarz podczas takich lekcji przedstawia uczniom regulamin, prezentuje zbiory, opowiada o nowościach literatury młodzieżowej znajdujących się na bibliotecznych półkach oraz zachęca do aktywnego uczestnictwa w różnorodnych akcjach organizowanych w bibliotece. Na efekty nie trzeba długo czekać. Nowości czytelnicze często wypożyczane są zaraz po zakończonej lekcji.
Wszystkim uczniom życzę pomyślności w kolejnym roku nauki szkolnej.

















Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 Kiermasz podręczników

skok do Ważnych Wydarzeń



W tym roku szkolnym kiermasz podręczników odbywał się od 11 do 14 września. Uczniowie, chcący sprzedać książki, mogli w określonym czasie przyjść do świetlicy szkolnej i przedstawić swoją ofertę cenową. Kupujących nie brakowało. Wśród zainteresowanych nabyciem książek pojawiali się także rodzice młodzieży najmłodszych klas. Niektórym udało się kupić większość potrzebnych podręczników. Nauczycielami odpowiedzialnymi za to przedsięwzięcie byli: p. Barbara Jackowska i opiekunowie SU - p. Ewa Wdowczyk i p. Małgorzata Szwec-Zielińska.



























Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 Poznajemy historię i zabytki Torunia - wycieczka klasy 1ae

skok do Ważnych Wydarzeń



W piękny słoneczny dzień września uczniowie klasy 1ae wybrali się wraz ze swoją Panią wychowawczynią na integracyjną wycieczkę-spacer po Toruńskiej Starówce.
Tajniki historii i zabytków naszego pięknego miasta odkrywała przed spacerowiczami "Pani z biblioteki", a jednocześnie przewodnik PTTK po Toruniu.
Po uczcie intelektualnej nadszedł czas na zasłużoną ucztę dla ciała: każdy mógł zaserwować sobie pyszne jedzenie i słodkości.





















Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Plakaty

skok do Ważnych Wydarzeń



Saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego - krzyżówka.
Miesiąc Bibliotek Szkolnych wciąż trwa, a w bibliotece szkolnej czekają niespodzianki w postaci nowych książek i intelektualnej rozrywki.
Możesz m.in. sprawdzić ile pozostało Ci w pamięci z lektury ulubionych książek cyklu wiedźmińskiego, autorstwa A. Sapkowskiego. Przyjdź, rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrodę.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz











Opracowała:
Dominika Warska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Krzyżówka Wiedźmińska

skok do Ważnych Wydarzeń



Saga o Wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego - krzyżówka.
Miesiąc Bibliotek Szkolnych wciąż trwa, a w bibliotece szkolnej czekają niespodzianki w postaci nowych książek i intelektualnej rozrywki.
Możesz m.in. sprawdzić ile pozostało Ci w pamięci z lektury ulubionych książek cyklu wiedźmińskiego, autorstwa A. Sapkowskiego. Przyjdź, rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrodę.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz























Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Plakaty o Wiedźminie

skok do Ważnych Wydarzeń



SW ramach świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece czeka na odważnych kolejna krzyżówka literacka.
Tym razem sprawdzamy naszą wiedzę n.t. "Wesela" St Wyspiańskiego. We wrześniu w świetlicy odbyło się głośne czytanie tego dramatu. W październiku można przyjść do biblioteki i rozwiązać krzyżówkę sprawdzającą znajomość tekstu "Wesela". Jest to doskonała okazja zarówno dla uczniów klas młodszych, jak i przyszłych maturzystów, aby sprawdzić znajomość tak zwanej "lektury z gwiazdką" (lektura obowiązkowa).
Dodatkowo, na super odważnych czeka krzyżówka sprawdzająca wiedzę z życia autora dramatu, samego mistrza Wyspiańskiego.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz



































Opracowała:
Dominika Warska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Wesele St. Wyspiańskiego - ile pamiętamy z tego utworu?

skok do Ważnych Wydarzeń



W ramach świętowania Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w bibliotece czeka na odważnych kolejna krzyżówka literacka.
Tym razem sprawdzamy naszą wiedzę n.t. "Wesela" St Wyspiańskiego. We wrześniu w świetlicy odbyło się głośne czytanie tego dramatu. W październiku można przyjść do biblioteki i rozwiązać krzyżówkę sprawdzającą znajomość tekstu "Wesela". Jest to doskonała okazja zarówno dla uczniów klas młodszych, jak i przyszłych maturzystów, aby sprawdzić znajomość tak zwanej "lektury z gwiazdką" (lektura obowiązkowa).
Dodatkowo, na super odważnych czeka krzyżówka sprawdzająca wiedzę z życia autora dramatu, samego mistrza Wyspiańskiego.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz























Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Booktalking

skok do Ważnych Wydarzeń



W tym roku szkolnym w bibliotece kontynuujemy akcję booktalking - "gawęda o książce".
Na zajęciach wychowawczych uczniowie prezentują swoje ulubione książki, które polecają kolegom do przeczytania.
Realizacja tego przedsięwzięcie jest możliwa dzięki wsparciu wychowawców klas, aktywnie włączających się do akcji i zaangażowaniu uczniów, a szczególnie tych, którzy działają w Klubie Asystentów Bibliotecznych.
Dla nauczyciela bibliotekarza jest to doskonała okazja, aby promować wśród uczniów nabytki biblioteki. Efekty można obserwować w codziennej pracy bibliotecznej, kiedy z półek "znikają"egzemplarze prezentowane wcześniej na zajęciach.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz



























Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Wystawa książek związanych z osobą Świętego Jana Pawła II

skok do Ważnych Wydarzeń



W naszej bibliotece przewodnim motywem tegorocznych obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych jest książka i czytanie.
W czytelni biblioteki Pani katechetka zorganizowała przedstawienie montażu słowno-muzycznego z okazji obchodów Dnia Papieskiego, który także jest obchodzony w październiku.
Po zakończeniu przedstawienia nauczycielka bibliotekarka przedstawiła literaturę dotyczącą osoby Świętego Jana Pawła II, znajdującą się w zbiorach naszej biblioteki. M. in. w oparciu o album dotyczący wizyty JPII w Toruniu, można było opowiedzieć o wybranych szczegółach tej wizyty.
Natomiast egzemplarz dramatu Karola Wojtyły pt."Przed sklepem jubilera" wydany przez Niezależne Wydawnictwo Akademickie, było doskonałą okazją do poinformowania uczniów o drugim obiegu wydawniczym i podziemnych wydawnictwach w czasach PRL-u.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz















Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH - Spotkanie z toruńską poetką - Alicją Podlas

skok do Ważnych Wydarzeń



Październik - Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych ciągle trwa. Z tej okazji do naszej szkoły została zaproszona toruńska poetka - Pani Alicja Podlas. Poprowadziła lekcje żywego słowa w klasach 1k, 4t oraz 4d.
Opowiadała o swojej twórczości, zaprezentowała 4 wydane tomiki swoich wierszy m.in. "Absynt i koronki", "Moje pióro upija się na smutno", "Morfeusz nie zamknął drzwi", "U źródeł Prany". Czytała także utwory poetyckie z piątego tomu, który jest przygotowywany do druku. Pani Alicja Podlas opowiadała także o 10 przykazaniach, jakimi powinien kierować się poeta pisząc wiersz. Jako ciekawostkę pokazała tomik wierszy wydany specjalnie dla osób niedowidzących i niewidomych - obok wydrukowanych wierszy znajduje się tekst napisany alfabetem Braille'a.
Pisarka przygotowała również mini konkurs dla uczniów, którzy odpowiadając na pytania związane z poezją mogli wygrać tomiki wierszy autorki. Po przeprowadzonej lekcji był czas na zadawanie pytań i dedykacje.
Pani Alicjo - dziękuję za wspólnie spędzony czas!



































Opracowała:
Dominika Warska & MVS

 Początek strony
 

 Andrzejki w bibliotece szkolnej

skok do Ważnych Wydarzeń



Andrzejki w bibliotece szkolnej

Dzień popularnych "Andrzejek" w naszej bibliotece różnił się od innych dni w roku. Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę mogli wylosować szczęśliwą gwiazdę dla siebie, a z ulubionego kwiatka odczytać jakie to z nich "ziółko". Na kilkunastu pierwszych czytelników czekały małe niespodzianki.
Barbara Jackowska
nauczyciel bibliotekarz



























Opracowała:
Dominika Warska & MVS

 Początek strony
© Biblioteka ZSMEiE - ©2011     Design by Szablony.Maniak.Pl