Rok szkolny 2016 / 2017
  Menu
Strona główna
Tematy stałe
Archiwum
  Kontakt
E-mail
  Wydarzenia
Rok szkolny 2018 / 2019
Rok szkolny 2017 / 2018
Rok szkolny 2016 / 2017
Rok szkolny 2015 / 2016
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2006 / 2007
Rok szkolny 2005 / 2006
Rok szkolny 2004 / 2005
Rok szkolny 2003 / 2004
Rok szkolny 2002 / 2003
Rok szkolny 2001 / 2002
  Linki
Strona ZSMEiE
Biblioteka Pedagogiczna
 Konkurs czytelnictwa
 Podziękowanie za włączenie się do akcji popularyzującej czytelnictwo
 Akcja "KORKI"
 Kiermasz podręczników
 Lekcje biblioteczne
 Akcja "KORKI" trwa nadal!
 Klub Asystentów Bibliotecznych "AS-B"
 Październik to czas MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH
 Wystawka rzeczy znalezionych w książkach
 "Złote myśli" o książkach i czytaniu
 Czytajmy! - "Żeby czytać, trzeba być otwartym"
 Gawęda o książce w naszej szkole
 "Top lista" lektur szkolnych według uczniów!
 Nowe komputery w bibliotece
 Andrzejki w Bibliotece ZSMEiE

 

 Konkurs czytelnictwa


KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Ib47117814857098
Id2750000082345
Ie1315540300334
Ih11800011016037
Ik1273425641347
It172861416168794

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIb431411352352694
IId4431081180342
IIe231441020003175
IIh146153513061081
IIk154311412321010227
IIt731319031054105

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIIb1511111122171808104
IIId2922720202252225154
IIIe3217345121110186
IIIh63816411470288
IIIk28203404000100132
IIIt11417142410053

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IVb10270048017xx93
IVd11012262007861xx208
IVe831777124610xx146
IVh1711161001829xx92
IVk13662718049xx101
IVt24221286101117xx155

Pracownicy
i
nauczyciele
IXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
3225152719817794215279

 Początek strony
 

 Podziękowanie za włączenie się do akcji popularyzującej czytelnictwo

skok do Ważnych Wydarzeń

Na rozpoczęcie nowego roku szkolnego otrzymaliśmy podziękowanie za włączenie się do czerwcowej akcji popularyzującej czytelnictwo.
Oto fragment otrzymanego maila od Pana Juliusza Wasilewskiego, redaktora naczelnego czasopisma "Biblioteka w Szkole":

"[...]podsumowaliśmy wszystkie formularze przesłane do nas w ramach akcji "Jak nie czytam, jak czytam" i z przyjemnością informujemy, że wspólnie ustanowiliśmy rekord w masowym czytaniu w jednym momencie.
10 czerwca o 10.00 czytało 432 608 osób. To niesamowity sukces bibliotek, będących głównymi organizatorami akcji.
[...]niestety nie będziemy w stanie rozesłać imiennych, wydrukowanych podziękowań. Przy ponad dwóch tysiącach uczestników całkowicie przerasta to nasze możliwości techniczne i finansowe.
Dziękujemy, że są Państwo w gronie aktywnych bibliotek, którym leży na sercu czytelnictwo w Polsce".

Opracowała: Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Akcja "KORKI"

skok do Ważnych Wydarzeń

Od kilku lat w naszej bibliotece trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Stowarzyszenia Hospicjum Światło w Toruniu. Uczniowie wraz z nauczycielami chętnie włączają się do tej akcji.
W związku z tym otrzymaliśmy kolejne podziękowanie za naszą działalność.
Jednocześnie przypominam wszystkim, że akcja "Korki" trwa nadal i już można przynosić nakrętki do biblioteki.
Barbara Jackowska

Przeczytajcie także co napisała do nas Pani Małgorzata Olszewska - koordynator projektu w Stowarzyszeniu Hospicjum "Światło":

Szanowni Państwo,
Partnerzy zbiórki plastikowych nakrętek, rusza kolejna już odsłona koordynowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum "Światło" akcji "Korki". Tegoroczna edycja jest kontynuacją i zarazem przedłużeniem zapoczątkowanych w 2011 roku działań.
Szczegóły znajdziecie Państwo na http://www.hospicjumswiatlo.pl/aktualnosci/stowarzyszenie/143-korki-2016-2017-kolejna-edycja-akcji.
Wszystkich z Państwa zainteresowanych ponownym włączeniem się do tego projektu gorąco zachęcam do współpracy
Z serdecznym pozdrowieniami i życzeniami samych sukcesów w nowym roku szkolnym,
Małgorzata Olszewska - koordynator projektu

Opracowała: Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Kiermasz podręczników

skok do Ważnych Wydarzeń



Na początku września w naszej szkole odbywa się kiermasz używanych podręczników szkolnych. Starsi koledzy przekazują swoje, już wyeksploatowane, ale w bardzo dobrym stanie, podręczniki, kolegom z młodszych klas. W dniach od 7 do 9 września szkolna świetlica zamieniła się w antykwariat. Chętnych do kupowania było znacznie więcej niż sprzedających. Każdego dnia "towar" został wykupiony w przysłowiowe pięć minut. 13 września odbędzie się jeszcze "dogrywka", czyli wszyscy, którzy nie zdążyli lub byli niezdecydowani, będą mogli uzupełnić swój komplet podręczników.
Patronat nad kiermaszem objął Samorząd Uczniowski i biblioteka szkolna, a nad całością czuwały panie Barbara Jackowska, Małgorzata Szwec-Zielińska oraz Ewa Wdowczyk.









Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 Lekcje biblioteczne

skok do Ważnych Wydarzeń



Pierwsza wizyta klas pierwszych w bibliotece
W naszej szkole "od zawsze" dbamy, aby uczniowie klas pierwszych odwiedzili we wrześniu swoją szkolną bibliotekę i dowiedzieli się co "skrywają" biblioteczne półki, a także poznali zasady funkcjonowania biblioteki. Jest to możliwe dzięki współpracy z nauczycielami polonistami.

Barbara Jackowska - nauczyciel bibliotekarz









Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Akcja "KORKI" trwa nadal!

skok do Ważnych Wydarzeń





Od kilku lat w naszej bibliotece trwa akcja zbierania plastikowych nakrętek dla Stowarzyszenia Hospicjum Światło w Toruniu. Uczniowie wraz z nauczycielami chętnie włączają się do tej akcji. Jak widać na sąsiednim zdjęciu, wspomniana akcja ma się dobrze, czego dowodem jest niemały worek plasikowych nakrętek.

Opracowała:
Barbara Jackowska & MVS

 Początek strony
 

 Klub Asystentów Bibliotecznych "AS-B"

skok do Ważnych Wydarzeń



Klub Asystentów Bibliotecznych "AS-B"
Minął kolejny rok jak reaktywowane Koło Biblioteczne działa w naszej bibliotece. Poznajemy się coraz lepiej, wiemy kto przygotuje wspaniałe prezentacje na komputerze, a kto jest utalentowanym artystą plastykiem. Realizujemy wspólne pomysły i planujemy prace "na później". Pracujemy solidnie i z radością. Jeszcze nie tak dawno witaliśmy w naszym Kole "pierwszaków", którzy w ubiegłym roku szkolnym zdali egzaminy maturalne i nigdy nie zapominali o bibliotece. Mamy nadzieję, że ich młodsi koledzy, którzy dołączają każdego roku do naszego grona będą ich godnymi następcami.









A teraz czas na zmiany. Wspólną decyzją zamieniamy Koło Biblioteczne "e-bibliofil" na Klub Asystentów Bibliotecznych "AS-B". Nie zamieniamy tylko zapału do pracy i pomysłów na ciekawe akcje w bibliotece. Zapraszamy!

Barbara Jackowska - nauczyciel bibliotekarz









Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Październik to czas MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH

skok do Ważnych Wydarzeń





Klub Asystentów Bibliotecznych "AS-B"
Wakacje powoli stają się wspomnieniem. Mamy już za sobą jeden miesiąc roku szkolnego, a kolejny - październik to dla bibliotek szkolnych czas szczególny. Obchodzimy przez cały miesiąc swoje święto, które zostało ustanowione w 1999 r. przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (najpierw był to jeden dzień, a od 2008 r.- cały październik).
Naszych uczniów-czytelników zapraszamy do świętowania. Czekają na Was nowości książkowe i konkursy z niespodziankami. W związku z tym, że trwa rok Henryka Sienkiewicza, nasi czytelnicy będą mogli sprawdzić swoją wiedzę i zmierzyć się z pisarzem "Piórem i.. mieczem".
Będzie można również zobaczyć "Top listę lektur według uczniów" i rozwiązać krzyżówkę niespodziankę.
Co jeszcze przygotowaliśmy? Przyjdź i zobacz!

Opracowała:
Barbara Jackowska
i Klub Asystentów Bibliotecznych "AS-B"

 Początek strony
 

 Wystawka rzeczy znalezionych w książkach

skok do Ważnych Wydarzeń





Wystawka rzeczy znalezionych w książkach
Jakie "skarby" pozostawiają czytelnicy w książkach oddawanych do biblioteki można obejrzeć na wystawce w naszej czytelni. Przyjdź i zobacz! Tylko do końca października - Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy!







Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 "Złote myśli" o książkach i czytaniu

skok do Ważnych Wydarzeń





"Złote myśli" o książkach i czytaniu
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych członkowie Klubu Asystentów Bibliotecznych "AS-B" postanowili przypomnieć wszystkim o pożytkach wynikających z czytania książek. W tym celu Wanesa z klasy IB przygotowała garść "złotych myśli", dotyczących książek i czytania oraz oprawiła je stosowną grafiką. Z tekstami tymi (w formie małych plakacików) wszyscy mają okazję zapoznać się czekając na rozpoczęcie lekcji, ponieważ umieszczone zostały na drzwiach sal lekcyjnych. Mamy nadzieję, że zmobilizują Was do refleksji...





Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Czytajmy! - "Żeby czytać, trzeba być otwartym"

skok do Ważnych Wydarzeń





Czytajmy! - "Żeby czytać, trzeba być otwartym"
Klub Asystentów Bibliotecznych bardzo intensywnie pracuje, aby zachęcić swoich rówieśników do czytania.
Na zamieszczonych zdjęciach możecie zobaczyć przygotowania do umilenia naszym czytelnikom wizyt w bibliotece z okazji trwającego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.







Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Gawęda o książce w naszej szkole

skok do Ważnych Wydarzeń



Gawęda o książce w naszej szkole
Booktalking - gawęda o książce to coraz bardziej popularny sposób na zaprezentowanie książek czytelnikom. Uczniowie, którzy dużo czytają mają możliwość podzielenia się swoją wiedzą i zachęcenia innych do czytania. Chcemy przypomnieć wszystkim że istnieją w bibliotece inne książki niż lektury. Do akcji włączyli się też wychowawcy klas, umożliwiając na zajęciach wychowawczych prezentowanie wybranych książek.
Nauczyciel bibliotekarz wychodzi z książkami poza bibliotekę, mając okazję przedstawienia nowych nabytków i zachęcenia do ich przeczytania. Uczniowie chętnie także słuchają o ulubionych książkach swoich wychowawców. Akcja ta stała się kolejnym elementem zabiegów promujących książki i czytelnictwo w naszej szkole.









Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 "Top lista" lektur szkolnych według uczniów!

skok do Ważnych Wydarzeń



"Top lista" lektur szkolnych według uczniów!
Jakich książek poszukiwali nasi uczniowie w bibliotece?
Do biblioteki przychodzą uczniowie po bardzo różne tytuły lektur. Czyżby to był test wiedzy z lektur szkolnych dla nauczyciela bibliotekarza? Wybrane "kwiatki" zostały zapisane, a efekt finalny jest do obejrzenia w czytelni, na plakacie przygotowanym przez Agatę z klasy 1b. Możecie tu zapoznać się z tymi "nowymi lekturami".
Odwiedzający bibliotekę mogą także włączyć się do zabawy-zgadywanki. Na czytelników, którzy odgadną jak brzmią prawidłowo wszystkie tytuły zaprezentowanych lektur czeka niespodzianka.









Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Nowe komputery w bibliotece

skok do Ważnych Wydarzeń





Nowe komputery w bibliotece
W bibliotece czeka na odwiedzających niespodzianka w postaci nowych komputerów przeznaczonych dla naszych czytelników. Skończyły się kłopoty z wyszukiwaniem, logowaniem itp., a wszystko to dzięki wytrwałym zabiegom Pani Kariny Czarkowskiej i przychylności Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół ZSMEiE oraz Dyrekcji, którzy sfinansowali zakup sprzętu.
Dziękujemy, a czytelników zapraszamy.







Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
 

 Andrzejki w Bibliotece ZSMEiE

skok do Ważnych Wydarzeń



Andrzejki w Bibliotece ZSMEiE
30 listopada w bibliotece szkolnej odbywały się tradycyjne Andrzejki. O dobrą zabawę pod opieką nauczyciela bibliotekarza, zadbały Agata i Wanessa z Klubu Asystentów Bibliotecznych.
Kto w tym dniu odwiedził bibliotekę miał wyjątkową okazję skorzystać z wróżb elfa Molika i cyganki.

















Opracowała:
Barbara Jackowska

 Początek strony
© Biblioteka ZSMEiE - ©2011     Design by Szablony.Maniak.Pl