Rok szkolny 2005 / 2006
  Menu
Strona główna
Tematy stałe
Archiwum
  Kontakt
E-mail
  Wydarzenia
Rok szkolny 2019 / 2020
Rok szkolny 2018 / 2019
Rok szkolny 2017 / 2018
Rok szkolny 2016 / 2017
Rok szkolny 2015 / 2016
Rok szkolny 2014 / 2015
Rok szkolny 2013 / 2014
Rok szkolny 2012 / 2013
Rok szkolny 2011 / 2012
Rok szkolny 2010 / 2011
Rok szkolny 2009 / 2010
Rok szkolny 2008 / 2009
Rok szkolny 2007 / 2008
Rok szkolny 2006 / 2007
Rok szkolny 2005 / 2006
Rok szkolny 2004 / 2005
Rok szkolny 2003 / 2004
Rok szkolny 2002 / 2003
Rok szkolny 2001 / 2002
  Linki
Strona ZSMEiE
Biblioteka Pedagogiczna
 Konkurs czytelnictwa
 Wystawa pt. "Wydawnictwa przedwojenne w zbiorach naszej biblioteki"
 Wystawa pt. "Bez cenzury - wydawnictwa podziemne w zbiorach naszej biblioteki"
 Wystawa pokonkursowa pt. "Trochę wiosny tej zimy"
 

 Konkurs czytelnictwa

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Ic137271717129118112
IIc2874124500069
IIIc001010002185146

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIa163535330327252116211
IIIa1237186650149

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
Id12168545491437114
Ie446242724626271921278
Ih229002113457182137
Ii1826106123888099
Ik9122427161113690

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIe524219246118117753712457
IIf3349451473365380608451
IIh2023372254668122
IIk61110110330391714141
IIt1018167403228139137

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIId1652113416122020127
IIIe5047811116346
IIIf83772718523140148
IIIh27432972011092
IIIk12111645681130274179
IIIt26233122699511900250

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IVe25221215213472000165
IVf203734145834693600302
IVh18248157722541400232
IVk28209193232534200235
IVt121851202259832900294

KlasaIXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
IIsa735000200017

Pracownicy
i
nauczyciele
IXXXIXIIIIIIIIIVVVIRazem
41514925432274352431395

 Początek strony
 

 Wystawa pt. "Wydawnictwa przedwojenne w zbiorach naszej biblioteki"

W bibliotece można obejrzeć wystawę książek wydanych przed 1939 rokiem, znajdujących się w naszych zbiorach. Najstarsza książka prezentowana na wystawie liczy ponad 100 lat. Zapraszamy do zwiedzania

     

     

 Początek strony
 

 Wystawa pt. "Bez cenzury - wydawnictwa podziemne w zbiorach naszej biblioteki"

"Niezależnie od tego czy się głosi, iż bez opozycji demokratycznej nie byłoby Sierpnia i "Solidarności", czy się uważa, że wielką bitwę komunizmowi, wydali sami robotnicy, nie sposób nie stwierdzić, iż kamień węgielny pod masowy, wolny ruch wydawniczy z lat 1980 - 1989 położyli - dzięki umiejętnościom(nabytym zresztą wyłącznie przez praktykę), talentom i wytrwałości - ludzie przedsierpniowego drugiego obiegu."
Andrzej Paczkowski

     

Cele: zaznajomienie uczniów z istnieniem wydawnictw tzw. drugiego obiegu, zaprezentowanie druków wydawnictw podziemnych, podkreślenie istnienia cenzury w czasach PRL, nawiązanie do obchodów 25 rocznicy Sierpnia 1980, poszerzenie wiedzy uczniów zdobytej na lekcjach historii, zachęcenie do poszerzania wiedzy związanej z tematyką wystawy, wzbogacanie form pracy w ramach Edukacji czytelniczej i medialnej.
W "Zeszycie wystaw" znajdującym się przy ekspozycji zwiedzający mogą wpisywać swoje uwagi i wrażenia dotyczące wystawy.Przy wystawie prowadzone były przez organizatora zajęcia dla uczniów.

     

Miejsce: biblioteka Zespołu Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu
Czas trwania wystawy: 27 X - 13 XII 2005 r.
Organizator: Barbara Jackowska - nauczyciel bibliotekarz
Współpraca: Piotr Dobielski i Michał Lewandowski - uczniowie ZSMEiE
Adresaci: uczniowie i nauczyciele ZSMEiE oraz goście zwiedzający wystawę m.in. nauczyciele bibliotekarze Toruńskiego Oddziału Towarzystwa Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.
Wykaz eksponatów: druki wydawnictw podziemnych znajdujących się w zbiorach biblioteki ZSMEiE - druki zwarte i periodyki.
Elementy dodatkowe: teksty uzupełniające zawierające informacje o działających wydawnictwach podziemnych na terenie kraju i w Toruniu, przykłady tytułów druków wydawanych przez te wydawnictwa oraz najważniejsze informacje dotyczące działalności tzw. drugiego obiegu wydawniczego.

 Początek strony
 

 Wystawa pokonkursowa pt. "Trochę wiosny tej zimy"

Na wystawie w bibliotece szkolnej zaprezentowane zostały zdjęcia wykonane przez uczniów naszej szkoły. Prace te powstały w ramach konkursu fotograficznego pt. "Czerwone z zielonym, czyli przyroda i gotyk" zorganizowanego w ubiegłym roku szkolnym.

     

Nawiązując do tematyki fotografii przedstawiających toruński gotyk w otoczeniu "soczystej" wiosennej przyrody, wystawa zatytułowana została "Trochę wiosny tej zimy". Mamy nadzieję, że w chmurne i chłodne dni zimowe będzie cieszyć oczy i serca zwiedzających. Życzą tego organizatorki konkursu: Barbara Jackowska, Bogumiła Lubiszewska, Danuta Świerczewska

 Początek strony
© Biblioteka ZSMEiE - ©2011     Design by Szablony.Maniak.Pl